EĞİTİM, ALTYAPI GELİŞİM SEMİNERİ

EĞİTİM, ALTYAPI GELİŞİM SEMİNERİ

 

Türkiye ve Tayland diplomatik ilişkilerinin 60. Yılı dolayısıyla proje olarak planlanan Muaythai;Antrenör, Hakem ve 10 Khan Üst Düzey Sporcu Ortak Çalışma Eğitim Gelişim Seminerinin ilk etabı İstanbul programı, 19 Eylül 2018 tarihinde Taylandlı Borwomchaiyos Monkholdej, Wittawat Kasom (Kru Din) ve Anusom Injai ile Thanakom Buathet’in teknik sunumuyla pratik, teknik ve taktik ile yapılarak başlamış oldu.

 

İstanbul Workshop Muaythai Eğitim seminerine;Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili Hasan Yıldız, Teknikten sorumlu As Başkan Doç. Dr. Aydın Şentürk, Yönetim kurulu üyesi İsmail Tuğla, Milli Takımlar Teknik DirektörüYılmaz Çeken, Batı Marmara bölge başkanı Cevdet Sabır, Doğu Marmara bölge başkanı Birol Aksu, Bölge Yürütme Kurulu koordinatörleri Suleyman Babacan, Murat Tokat, Teknik Direktör Hayrullah Camadan ve İstanbul ve Maramara Bölgesi illerinden bir kısım antrenör, hakem ve sporcular katıldı.

 

Seminer açılışında Konuşan Eğitim'den sorumlu Asbaşkan Doç. Dr. Aydın Şentürk: Eğitimin günümüzde en önemli faktör olduğunu, eğitimsiz bir toplumun hiçbir şekilde ilerleyeceğini ve bu sebeple sporumuzdaki eğitime;bilinçli antrenörlere, bilinçli sporculara sahip olmasını temenni ettiklerini ve bu tür seminerlerin sürekli yapılmasının önemli olduğunu dile getirdi. Bu sebeple teorik ve pratik eğitimin yanında Muaythai ve antrenman bilimi hakkında çok detaylı donanımlı bir kitap oluştuğunu bu kitabı hazırlamak için 5 yıldır emek verildiğini ve yakında camiaya sunulacağını ifade etti.

 

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili Hasan Yıldız yaptığı konuşmada;İstanbul ve Marmara Bölgesi Türkiye'nin Muaythai sporunda en yoğun kalabalık bölgelerinden biri olduğunu, sadece İstanbul'da 150'nin üzerinde antrenör bulunduğunu, binlerce sporcunun Muaythai yaptığını, ancak Muaythai sporunun yüzeysel olarak yapıldığını derinine inilmediğini, felsefesinin içerisine girilmediğini iyi anlaşılmadığını, müsabakalarda az diz dirsek kullanımının yapıldığını, Wai-Kru hiçbilinmediğini, Hocaların öğrenme isteğinin yetersiz olduğunu, bu sebeple bu tür eğitimi özellikle Tayland'dan antrenör Hoca getirilerek seminer düzenlediklerini, Federasyon olarak kuruluşundan bu yana Eğitime önem verip proje program ve seminer yaptıklarını, bundan dolayı Muaythainin hızlı trend ve popüler bir spor haline geldiğini, ancak antrenör ve sporcuların eğitime önem vermeleri gerektiğini bunda Yeteri kadar duyarlı olmadıklarını, Dünya ve Uluslararası Platformda başarı için eğitime önem verilmesinin önemini ifade etti.

 

Seminerler program gereği İzmir, Adana ve Ankara’da devam ediyor.

 

Antrenör, Hakem ve 10 Khan Üst Düzey Sporcu Ortak Çalışma Gelişim semineri,

 

Katılımlar;ÜCRETSİZ

 

Proje, Tayland Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Tayland Ankara Büyükelçiliği ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanlığı, Sosyal Kültürel ve Spor işbirliği ile gerçekleştirilmekte.

 

Program;

19 Eylül 2018 Çarşamba;
Saat 17.00 ile 20.00: İstanbul’da Hakem ve Antrenör Eğitimi, Atakent Osman Solakoğlu Spor Salonu, Küçükçekmece İstanbul.

 

20 Eylül 2018 Perşembe;
Saat 17.00 ile 20.00 : İzmir’de Hakem ve Antrenör Eğitimi, Atatürk Stadyumu Boks Antrenman Salonu

 

21 Eylül 2018 Cuma;
Saat 17.00 ile 20.00: Adana’da Hakem ve Antrenör Eğitimi, Adana GHSİM

 

22 Eylül 2018 Cumartesi;
Sabah Saat 10.00 ile 13.00: Ankara’da Hakem ve Antrenör Eğitimi, 19 Mayıs Şefik Tetik Spor Salonu,

 

Milli Takım Teknik DirektörüYılmaz ÇEKEN ve Milli Takım Baş AntrenörüGöksel ÇİNGÖZ,

Dünya Oyunları ve Dünya Muaythai Şampiyonu Ali Doğan'nın katılımı ile,


Not 2: Programları uymaları halinde;28-30 Eylül 2018 Tarihlerinde yapılacak olan, İstanbul’da yapılacak olan İstanbul Hayrullah Camadan Muaythai Turnuvası açılış törenine 28 Eylül 2018 Saat 19.30;Dışişleri Bakanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız ile Tayland Kültür ve Spor Bakanı davet edilecektir.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL