TÜRKİYE TAYLAND MUAYTHAİ EĞİTİM VE KÜLTÜR İŞBİRLİĞİ YAPILDI

TÜRKİYE TAYLAND MUAYTHAİ EĞİTİM VE KÜLTÜR İŞBİRLİĞİ YAPILDI

 

Türkiye -Tayland Diplomatik İlişkiler 60 Yılı, dolayısı ile proje olarak planlanan;

Muaythai;Antrenör, Hakem ve 10 Khan Üst Düzey Sporcu Ortak Çalışma Eğitim Gelişim Semineri için, İstanbul, İzmir, Adana, Ankara, 'da gerçekleştirildi. 

 

 Proje : Tayland Ankara Büyükelçisi Mrs. Phantipha Iamsudha EKAROHIT, talebi ile Türkiye Muaythai Federasyonumuz tarafından düzenlendi.

 

Muaythai Eğitim ve Kültürel işbirliği seminerinin birinci etabı;

 

19 Eylül 2018 Tarihinde Taylandlı Borwomchaiyos Monkholdej, Wittawat Kasom (Kru Din) ve Anusom Injai ile Thanakom Buathet’in ve Tayland Büyükelçiliği diplomatı Anut ile İstanbul’da yemek yenildi, arkasından Muaythai;Antrenör, Hakem ve 10 Khan Üst DüzeySporcuların ortak Çalışma Eğitim Gelişim Seminerinin ilk etabı İstanbul programı, teknik sunumuyla pratik, teknik ve taktik ile yapılarak başladı.

 

 

İstanbul Workshop Muaythai Eğitim seminerine;Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili Hasan Yıldız, Teknikten sorumlu As Başkan Doç. Dr. Aydın Şentürk, Yönetim kurulu üyesi İsmail Tuğla, Milli Takımlar Teknik DirektörüYılmaz Çeken, Batı Marmara bölge başkanı Cevdet Sabır, Doğu Marmara bölge başkanı Birol Aksu, Bölge Yürütme Kurulu koordinatörleri Süleyman Babacan, Murat Tokat, Teknik Direktör Hayrullah Camadan ve İstanbul ve Marmara Bölgesi illerinden bir kısım antrenör, hakem ve sporcular katıldı. Seminer sonrası Batı Marmara Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Sabır konukladı yemekli ağırladı.

 

Daha sonra İzmir 2. Etap programı için İzmir’e hareket edildi,

 

Seminer öncesi;İzmir Valisi Erol Ayyıldız, makamında ziyaret edildi, Ardından Bornovaya yeni atanan Sayın Kaymakamımız Fatih Genel’ardından İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüNüammer Uslu’yu ziyaret ettik,Tayland Ankara Büyükelçisi Bayan;Tharit Charunguat, bizi ziyaret ederek projeye başarılar diledi. Ayrıca Manisa Şehzadeler Belediyesini, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk'üardından Ege Bölge Yürütme Kurulu Başkanımız Ediz Barış'ıngirişimi ile Şehzadeler Belediye Başkanlığı tarafından yapılan ve Muaythai ye verilen Gençlik Merkezi Muaythai spor salonunu ziyaret edildi.

 

 

Türkiye -Tayland Diplomatik İlişkiler 60 Yılı, dolayısı ile proje olarak planlanan;

 Muaythai;Antrenör, Hakem ve 10 Khan Üst Düzey Sporcu Ortak Çalışma Eğitim Gelişim Semineri için, Irmak Spor kulübüolarak izmirde gerçekleştirdi.

 

 

Seminere Ege bölgesi İzmir ve çevre illerden gelen Antrenör, Hakem ve Sporcular katıldı, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız;İzmir de düzenlenen semineri organize eden bizi ağırlayan Federasyonumuz Asbaşkanı Şakir Bayramoğlu , Federasyonumuz Ege Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ediz Barış, İl Temsilcisi Murat Yılmaz' Ve emeği olan dostlara teşekkür etti.

 

Daha sonra Türkiye  Tayland  Diplomatik İlişkiler 60. Yılı, dolayısı ile proje olarak planlanan;

 Muaythai;Antrenör, Hakem ve 10. Khan Üst Düzey Sporcu Ortak Çalışma Eğitim Seminerleri 3.cüetabı için yola çıkıldı;Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Abdulkadir Ataşbak’ın yemekli misafirliği sonrası Milli Takımlar Teknik KoordinatörüHakan Şahade tarafından Adana’baraj yolu gezisi ve şehir gezisi Adana kebap ikramı yapıldı, ardından Adana'nın yanı sıra Mersin, Osmaniye, Kadirli, Hatay, Gaziantep ve Sıvas ilinden oldukça kalabalık katılımla eğitim semineri gerçekleştirildi.

 

 

Programın son etabı olan Ankara, 

 

Türkiye  Tayland  Diplomatik İlişkiler 60. Yılı, dolayısı ile proje olarak planlanan;

 Muaythai;Antrenör, Hakem ve 10. Khan Sporcu Ortak Çalışması olan Eğitim, Gelişim Seminerleri muhteşem katılımlarla 4 etap olan Ankara ilinde toplanıldı.

 

Muaythai Federasyonu Başkan Vekilimiz Hasan Yildiz, Genel Sekreteri Korkmaz Atalay, Yönetim Kurulu Üyeleri Eğitimden Sorumlu Asbaşkan Doç. Dr. Aydın Şentürk ve İçAnadolu Bölgesi Sorumlusu Fatih Şahiner, Merkez Hakem Üst KuruluBaşkanı Hamit Durmaz, Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcımız Tuncay Karaal, Hakem Eğitim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz Uyanık, İl Temsilcisi Lütfi Düğer, Ankara İl Hakem Kurulu Başkanı Fazlı Konduoğlu, Milli takım Antrenörü, Teknik Direktör Şahin Eroğlu İl Hakemleri, Antrenör ve sporcuların yoğun katılımı seminer programı gerçekleştirildi.

 

Seminerde konuşan Eğitimden sorumlun Asbaşkan Doç. Dr. Aydın Şentürk Projenin son etabı Ankara muhteşem bir ilgi ile final yapıyıruz, her zaman söylediğimiz gibi Muaythai' yi eğitim ve seminerler ile günden güne büyüyor, projeyekatkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. 

 

Genel Sekreter Korkmaz Atalay;Eğitimin Ankara etabına katılfığını ancak diğer bölgeleri sanal medyadan takip ettiğini, Seminerlerin Muaythai sporumuzu dünyada öne geçeceklerini ifade etti.

 

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili Hasan Yıldız;Şuan Dünyayada hep ilk 4-5 Sıradayız ya kürsüdeyiz yada yanındayız, Avrupada ilk 2 deyiz ya şampiyonuz yada ikinciyiz. Tayland büyükelçiliği Muaythai de ki ilgiyi başarıyı gördüki Muaythai ile Turkiye Tayland dostluğunu sosyal diyaloğu daha iyi olabileceğini düşündüve bizimle böyle bir proje yapmayı uygun gördü, tekrar teşekkür ediyoruz, Eğitim Altyapıya hep önem verdik vermeye devam edeceğiz,

 

Bu projeye katkı sağlayan destek olan emek veren, Hükümetimiz, Bakanlığımız, Federasyon Başkanlığımız,Yönetim Kurulu üyelerimize, Asbaşkanlarımıza, Marmara, Ege, Akdeniz, İçAnadolu Bölge Yürütme Kurulu Başkanlığı, Bölge Koordinatörlüklerive İstanbul, İzmir, Adana, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerimize, Muaythai Federasyonu il temsilciklerimize teşekkür ediyoruz dedi.

 

Seminerler sonrası; 

 

Türkiye Tayland Diplomatik İlişkiler 60. Yılı dolayısı ile proje olarak planlanan;

Muaythai Eğitim Seminerleri bitimi sonrası Tayland Ankara Büyükelçisi Bayan;Tharit Charunguat, Tayland’tan gelen heyete ve Federasyonumuz Yönetim Kurulu üyelerimize evinde ağırlayarak yemek verdi.

 

Federasyon Başkanı Vekili Hasan Yıldız;Öncelikle Proje Ortağımız Tayland Büyükelçimize Teşekkür ediyoruz, bu sayede hem Muaythai’yi hemde Tayland ile dostluk kardeşlik sosyal kültür işbirliğine katkı sağladık, Ayrıca Asbaşkanlarımındediği gibi Eğitim hiçsonu olmayan bir bilim, Bilgi ise insanlar içinda toplumların başka bir toplumdan üstün olmalarının birinci yolu, bilgi arkasından başarı ile teknoloji, sanayi, ekonomi gelecektir, hiçbir zaman ben her şeyi öğrendim demeyin, dünyayı gezseniz keşfetseniz, yine başka dünyalar var, bu sebeple ömür boyu öğrenciyiz, Benimle tüm bölgelere gelen zaman ayıran Asbaşkan Aydın Şentürk ve yukarıda yazdığımız veya yazamadığımız katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

 

 

 

28 Eylül 2018 Tarihinde İstanbul İlinde yapılacak olan Hayrullah Camadan Muaythai Turnuvasında Türkiye Tayland Kardeşlik Müsabakası yapılacak, Organizasyona Bakanlar, ve Tayland Büyükelçiliği ve Federasyon Başkanımız teşrif edecek.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL