7. Üniversitelerarası Muaythai Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

 

7. Üniversitelerarası Muaythai Türkiye Şampiyonası

 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığı ile Türkiye Muaythai Federasyonumuzun işbirliğinde düzenlenen, Türkiye Üniversitelerarası Muaythai Şampiyonası’nın 7 ncisi (18-24 Nisan 2016) tarihlerinde Kemer/Antalya’da muhteşem bir açılışla ardından programlı ve düzenli mükemmel bir organizasyonla gerçekleştirildi.

 

72 üniversite ve 650 sporcunun katılımıyla 19 Nisan 2016 Tarihinde başlayan Şampiyonanın açılış töreninde ilk konuşmayı yapan, Türkiye Muaythai Federasyonu Genel Sekreteri Korkmaz Atalay;Bugün 7 yıldır yapılan ve Üniversiteliler arası Muaythai Türkiye Şampiyonaların nerden nereye geldiğini, gerçekten muhteşem bir atmosferde birbirimize kaynaşmış durumda başarı ile yapılmasından gurur duyduğumuzu belirtmek isterim dedi. Katkısı olan tüm yönetici ve hoca arkadaşlarıma teşekkür eder, dünden bugüne yıllarca bize destek veren Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkan Vekili Doç. Dr. Atilla Pulur’a teşekkürlerimi yineliyorum ve başarılar diliyorum dedi.

 

Törende konuşan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkan Vekili Doç. Dr. Atilla Pulur ise konuşmasında;Üniversite Sporları Federasyonu olarak 60 ın üzerinde branş ve spor dalı olduğunu, ama Muaythai ilginçbulduğunu ve daima izlediğini, çok iyi gelişme gösterdiğini, Dünya’da öncülüğüTürkiye’nin yaptığı bu branşa hep destek olduklarını, Üniversite sporları olarak organizasyonlarda çok iyi geliştiklerini ifade etti.

 

Son konuşmacı olarak Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan Vekili Hasan Yıldız konuşmasında;Muaythai olarak olimpik olmayan branşlar içinde 7 yıl önce bu sporumuzun Üniversite içinde yapılmasına faaliyet düzenlenmesinde başta proje mimarları Korkmaz Atalay ve Aydın Şentürk’e teşekkür ederim, ayrıca bize her zaman destek veren Doç. Dr. Atilla Pulur’a şükranlarımı sunarım, Bugün Muaythai Lozan’da IOC tarafından tanınması ve kabülüiçin çalışma yapmaktayız, son viraşları dönüyoruz, Allah kismet ederse hayırlı olacak, Muaythai’de Akademik düzeyde Dünyada gelişmesine önder olduk, FISU tarafından üyeliğimiz kabul edildi, Muaythai Üniversite sporu resmen olmuş düzeyde, buna katkısı olan Rektör, Yönetici, Öğretim görevlisi, Antrenör ve tüm sporculara teşekkür ederiz. Ayrıca;Türkiye Muaythai Federasyonu olarak Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansa akredite olan Federasyonlardan biri olduğumuzu, ve Üniversiteler ile birlikte her türlüetkinlik ve gençlik kültürel projelere yapabileceğini ve Şampiyonanın hayırlara verile olması temennisiyle tüm sporculara başarılar diledi.

 

Açılış törenleri sonrası 19 Nisan 2016’da başlayan şampiyona her gün program gereği müsabakalar ile devam ederek, 24 Nisan 2016 terhinde final ve madalya törenleri ile sona erdi, ilk dörde giren sporculara madalya, takımlara ise kupaları verildi.

 

Dereceye Giren Sporcular;

Büyük Bayanlar,

Büyük Erkekler A Divisyon

Büyük Erkekler B Divisyon

 

İlk Dörde girip Kupa Alan Üniversite Takımları,

Özel Ödül Kupaları;

 

 

 

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL