Hakem, Antrenör Eğitim, Gelişim, Vize ve Terfi Semineri

Hakem, Antrenör Eğitim, Gelişim, Vize ve Terfi Semineri

 

HAKEM DERS PROGRAMI

ANTRENÖR DERS PROGRAMI

 

Program ve ilgili yazı için tıklayınız...

 

2017 Yılında görevlendirilecek Hakem ve Antrenörler için Eğitim, Gelişim Vize ve Hakem Terfi Semineri,

 

Federasyonumuz 2017 Yılında görevlendirilecek Hakem ve Antrenörler için Eğitim ve Altyapı programı kapsamında Antrenör Hakem Eğitim Gelişim Vize ve Hakem Terfi Seminerleri programı 23-25 Aralık 2016 tarihlerinde Antalya’da yapılacaktır. 

 

Muaythai sporunun Antrenörler tarafından iyi anlaşılması, daha geniş kitlelere sporumuzun yaygınlaştırılması elit sporcuların yetiştirilmesi amacıyla yapılacak eğitimler ile birlikte antrenörlerin yanı sıra Hakemlere’de Muaythai sporunda son gelişmeler, Ülkemiz ve dünyadaki Muaythai sporu’nun durumu hakkında bilgilendirme semineri yapılacaktır.

 

Eğitim Seminerleri ve vize programı tek bir merkezde her yıl olduğu gibi kapsamlı olarak yapılacaktır;2017 yılı içerisinde kendi spor kulüplerinde, özel spor salonlarında, spor kulüplerinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl, İlçe Müdürlükleri, Halk Eğitim Merkezi Modül programlarında, illerinde, bölgelerinde, ulusal ve uluslararası alanda resmi ve özel faaliyetlerde, görev almak, khan sınavlarında komisyonunda yer almak, açılacak antrenör kurslarında terfi için kurslara katılmak isteyenler, il ve ulusal alanda görev yapmak isteyen antrenörler ile yukarıda yazılan alanlarda yapılacak her türlüözel ve resmi müsabakalarda görev alabilmek için seminere katılım zorunludur.

 

Antrenörlere Seminerde;Teknik-Taktik, Özel Antrenman bilgisi, Spor Sağlığı, Sporda Sakatlıkların önlenmesi, Doping ve önlenmesi, Sporda Yönetim ve Davranış Bilgisi, Sporda Yönetim Organizasyon, Sporda Pazarlama ve Sponsorluk bilgisi dersleri işlenecektir.

 

Hakem Seminerinde;Hakem Talimatlarındaki yapılan değişiklikler, İFMA-Muaythai Hakemliği genel bilgileri, WMC-Muaythai Hakemliği genel bilgileri, Genel- Oyun Kuralları, Muaythai Müsabaka yönetmeliği, İFMA-WMC Muaythai Desisyon Doldurma Anlatımı, Muaythai saymalar, ikaz ve cezalandırmalar, sistem, Yönetim, Organizasyon Bilgisi dersleri işlenecektir.              

 

23 Aralık 2016 Tarihinde İlk gün Saat 14.00 ile 19.00 arası ve akreditasyon kayıtlar 19.00 Toplantılar, 24-25 Aralık 2016 tarihinde antrenörlere ayrı salonda hakemlere ayrı salonda eğitim programları yapılacaktır. Pratik derslerin dışında, Teorik dersler uygulanacak geri kalan zaman toplantılar istişareler ile sosyal aktivitelere ayrılacaktır,

 

Antrenörler;Muaythai Federasyonunca 11. khan 1. kademe yardımcı antrenör veya 2.3.4.5 kademe11. 12. 13. 14. 15. khan ‘’antrenör, kıdemli antrenör, baş antrenör, teknik direktörler dahil yukarda yazılı hususlarda görev yapmak ve faaliyetlere katılabilmek için vize almak zorundadırlar   

Hakemler ise;2017 yılı Faaliyetlerinde görev almak isteyen aday, bölge, ulusal, uluslar arası ve kurullarda görev yapanlar dahil tüm hakemler seminere, katılmak ve vize almak zorundadırlar. Ayrıca bekleme süreleri dolan Aday, Bölge hakemleri seminere katılmak zorundadır yapılacak eğitimlerden sonra sınav yapılarak terfileri yapılacaktır.

 

Antrenör Hakem Eğitim Gelişim Vize ve Hakem Terfi Seminerleri 23-25 Aralık 2016 tarihlerinde Antalya’da 5 Yıldızlı Delüx Club Hotel Sera Otelde alkolsüz (Her şey dahil) 3 gündüz iki gece konaklamalı yapılacaktır, Otel konaklama yeme içme bedelleri Federasyon tarafından ödenecektir,          

 

Katılımcılara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Otele girişler 23 Aralık 2016 tarihinde öğlen yapılacak olup 25 Aralık 2015 tarihinde öğleden sonra çıkılacaktır. Konaklamalar ikili üçlüodalarda olacaktır, Erken veya geççıkışlarda günlük 90 TL ücret uygulanır, tek kişilik odalar yüzde 50 fark uygulanır fark kişi tarafından ödenir.

 

Federasyonumuz Yönetim Kurulunun 12 Kasım 2016 tarihinde aldığı karar gereğince 2017 yılı antrenör eğitim gelişim, hakem eğitim gelişim ve vize terfi seminerleri katılım bedellerinin 450 (dört yüz elli) TL olarak belirlenmiştir. Seminere katılanlara seminere özgüfaaliyeti anımsatan özel üst sweet kapüşonlu mont yaptırılarak ücretsiz verilecektir. Antrenör aynı zamanda hakem olan katılımcılar ya hakem yada antrenörlüğüseçmek zorundadır, antrenörün hakemlik, hakemin antrenörlük yapmasına müsaade edilmeyecektir, ancak antrenör kademe veya hakem terfilerinde katılabilmek için ikisinin vizesini almak zorundadır. Hem antrenör hem hakem vizesi alacakların bir defa 450 (Dört yüz elli) TL katılım bedeli ödemeleri yeterlidir. Vize hem antrenörlükte hem hakemlikte geçerli sayılacaktır. 

 

Ek telafi semineri yapılmayacaktır. bu sebeple tüm antrenör ve hakemlerin seminere katılması gereklidir, seminer tarihlerinde yatak istirahatli hasta raporlu, resmi veya kurumsal özel sektörde çalışıp izin alamayanlar, hastanede birinci derece yakını olanlar ile seminer gününde görevinden dolayı izin alamamış kişiler mazeretlerini gerekçeli ve yazılı bildirmeleri hailinde daha sonra toplanarak karar verecek olan yönetim kuruluna göre işlem yapılacaktır.

 

Yerel Hakem vizesi;il faaliyetlerinde görev yapmakla sınırlı vize almak ve günüdolduğunda terfi olmak isteyen ‘’Aday veya bölge’’hakemler dilerlerse;Merkezi seminere katılmadan ve otele gelmeyip konaklama yapmamaları koşulu ile 250 (İki yüz elli) TL Federasyonun hesabına ödemeleri halinde vizeleri yapılacak günleri dolduğunda İl Hakem Kurullarınca terfileri yapılacaktır.

 

Yerel Antrenör vizesi;İlde görev yapmakla sınırlı ‘’Federasyon faaliyetlerinde görev almayıp sadece il temsilcilikleri faaliyetlerinde ve kendi kulübünde görev yapabilmek amacında vize almak ve günüdolduğunda kurslara katılmak isteyen sadece yardımcı antrenörler ile antrenörler, dilerlerse Merkezi seminere katılmadan otele gelmeyip konaklama yapmamaları koşulu 250 (İki yüz elli ) TL Federasyonun hesabına ödeyeceklerdir. İl dışında görev alacakların Ulusal vize almak için 450 (Dört yüz elli) TL ödemeleri gereklidir.

 

Vize almayan antrenör ve hakemlere 2017 yılı içerisinde resmi ve özel kulüp, il, bölge, ulusal ve uluslararası faaliyetlerin hiçbirinde görev verilmeyecektir. Hakemlerin terfileri yapılmayacaktır, antrenör kademe yükseltme kurslarında, khan derece sınavlarında komisyon üyesi veya başkanı olarak da görev verilmeyeceği gibi Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezleri Muaythai modüllerinde, veya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri bünyesinde görev yapamayacaklardır.

 

Muafiyet;Antrenör ve hakemler kurs bitirme tarihi itibaren henüz bir yılı dolana kadar vizeden muaftırlar, seminer sonrası süreleri dolan hakemlere süre dolması ile birlikte seminere girmemiş ve vize almamış ise görev verilemez ve terfi edilemezler. Süreleri dolması ile birlikte terfi edebilmeleri için gelişim ve vize seminerine katılmış olma şartı olduğundan terfileri yapılamayacaktır. Süreleri dolduğunda terfilerin yapılması için gelişim ve vize seminerlerine katılmaları menfaatlerine olacaktır.

 

Genel Eğitim Koordinatörü, Merkez Hakem Üst Kurulu başkanı, Amatör ve profesyonel hakem kurulu başkanları, Teknik İstişare kurulu başkanı, seminerde görevlendirilen eğitimci /yönetici personel görevlerini fiilen yapmaları halinde vize ücretinden muaftır, Federasyona başvurmaları halinde Yönetim kurulu kararıyla luzümu görülmesi halinde kurumunda Muaythai sporunda fiili görev almış ve halen bu görevleri devam eden ilgili spor kuluplerinde ücretsiz ders veren asker ve polis antrenörler ile gaziler, şehit çocukları vize ve ücretinden muaf tutulabilir.

 

Engelli hakemler;Seminer ücretinden ve vizeden muaftırlar, göreve çağrıldıkları müsabakalar öncesi gerekli bilgi ve dokümanlara ilgili hakem kurullarınca temin edilerek engelli hakemlerin gelişimleri sağlanacaktır.

 

Seminer bitiminde il müdürlüklerine liste gönderilecek ve online kontrol için tüm vize almış antrenör, hakemler web sitesinde (www.muaythai.gov.tr ) yayınlanacaktır. Vize almamış antrenör ve hakemler il müdürlüğütarafından görevlendirilmeyecektir, sehven görevlendirilse dahi federasyonumuzca harcırah ödenmeyecektir. Görevlendiren hakkında idari işlem yapılacaktır.

 

2017 yılı Antrenör ve Hakem Eğitim, Gelişim vize ve terfi katılım ücretleri aşağıdaki şekilde federasyonun hesabına ödenecektir.

 

Seminer ücretleri seminer günüitibarı ile federasyonun hesabına banka yolu ile ödenmiş olmalıdır, elden para alınmayacaktır.

 

İlgililere durulur.

 

Antrenör ve Hakemlerin Dikkatine 23 - 25 Aralık 2016 Tarihinde Antalya da yapılacak olan Muaythai Gelişim Semineri için ek te bulunan Seminer Katılım Formunu fotoğrafınızı ekledikten sonra subemuaythai@hotmail.com adresine göndermenizi önemle rica ederiz. Muaythai Gelişim Seminerine gelirken herhangi bir evrak getirilmeyecek olup katılım formunu ve seminer ücretini mail olarak gönderiniz.

 

GELİŞİM VE VİZE SEMİNERİ KATILIM FORMU

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL