MUAYTHAİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI

MUAYTHAİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

 

Türkiye Muaythai Federasyonumuz 2017 faaliyet programında olan;

ŞEHİT POLİS FETHİ SEKİN 2017 BÜYÜKLER VE GENÇLER BAY-BAYANLAR MUAYTHAİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI Antalya Modern Saray'lar Hotel Avsallar' da dün yapılan teknik Toplantı ardından kuralar ve eşleşmeler yapıldı.

 

Bugün ise açılış töreni ile Şampiyona başladı. Törende;Türkiye'de Muaythai Federasyonu Başkanlı Halil Durna, Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız, Asbaşkanlar Şakir Bayramoğlu, Aydın Öztürk, Yaşar Gültekin, Halil Demir, Muaythai Federasyonu Genel Sekreter Korkmaz Atalay, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Işık, Kick Boks Federasyonu Genel KoordinatörüHüseyin Şahbaz, Kick Boks Federasyonu Genel Sekreteri Harun Demir, Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe MüdürüErdal Tamrak, Federasyon Teknik Kurul, Merkez Hakem Üst kurulu ve Amatör Merkez Hakem Kurulu üyeleri, İl temsilcileri kafile idareci ve antrenörleri ile görevli hakemler yer aldı.

 

Büyükler Bay ve Bayanlar Kategorisinde 850 sporcu mücadele edecek.

 

Açılış töreninde konuşan Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna;“Bugün Çanakkale tarihinin destanını yazan şehitlerimizin anısını hatırlamamız gerektiğini, bu unutulmaz kahramanlar sayesinde böyle güzel bir yurda sahip olduğumuzu ve bunun kıymetini bilmemiz gerektiğini, birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini hatırlattı.

Federasyon Başkanı Halil Durna aynı zamanda ŞEHİT POLİS FETİ SEKİN İSMİNE VE ANISINA YAPILAN Şampiyonanın hayırlı olmasını ve merhum şehidimiz Fethi Sekin ve diğer şehitlerimizi saygı ile anacağımızı, kahraman şehitlerimizin unutulmayacağını ifade etti ve sporculara başarılar diledi”

Şampiyonada misafir olarak törene katılan;Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı ise “Çanakkale geçilmedi ve böyle kahramanlar bu ülkede var olacak ve hiçbir zaman geçilmeyecek;

Allah onlara rahmet eylesin, Sayın Başkan Durna'nın da bahsettiği birlik ve beraberlik burada da Kick Boks ve Muaythai sporunda dostluk ve kardeşlik içinde devam ediyor. Biz bir aileyiz. Tüm camiaya başarılar dilerim”dedi.

 

Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe MüdürüErdal Tamrak ise konuşmasında;“Çanakkale destanı yazan kahraman şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Böyle güzel bir organizasyonun Alanya da yapılmasından dolayı mutluyuz, Federasyon Başkanlarıma, Yönetim Kurulu üyelerine tüm katılan kafilelere hoş geldiniz diyorum. Sayın Kaymakamım ve Sayın İl Müdürüm Burhanettin Hacıcaferoğlu’nun selam ve sevgililerini iletiyor, başarılar diliyorum”dedi.

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL