ÖZEL HAREKATÇI ŞEHİT POLİS DEMET SEZEN VE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ÇOCUKLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI - NEVŞEHİR

ÖZEL HAREKATÇI ŞEHİT POLİS DEMET SEZEN VE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ÇOCUKLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI - NEVŞEHİR

Türkiye Muaythai Federasyonumuz 2017 yılı faaliyet programında yer alan Özel Harekatçı Şehit Polis Demet Sezen ve 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlenen Çocuklar Türkiye Şampiyonası Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi spor salonunda yapıldı.

12 Temmuz 2017 tarihinde teknik toplantı, 13 Temmuz 2017 tarihinde açılış töreni ile başlayan Şampiyonada;Açılış töreninde;Aziz Şehitlerimizi saygı duruşu ve İstiklal Marşının okundu, özelikle Şampiyonaya ismi verilen ve Nevşehirli Şehit Polis Özel Harekatçı Demet Sezen ve 15 Temmuz Şehitleri ruhuna Kuranı Kerim ve dualar okundu. Ayrıca;ülkemiz anadolu topraklarında yetişmiş büyük derviş Hacı Bektaş Veli'nin kültür mirası Bektaşi semah gösterisi yapıldı.

Türkiye Muaythai Federasyon Başkanı, Başkan Vekili Yönetim Kurulu üyeleri, Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversite Rektör ve Dekan ile Öğretim Görevlileri, il Emniyet Müdürü, Özel Hatekat Dairesi temsilcilerinin izlediği şampiyonada 14 Temmuz 2017 Cuma Namazı çıkışında;15 Temmuz Demokrasi ve Dayanışma günüanısına Şehitlerimiz ruhuna Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi ve Muaythai İl Temsilciliği tarafından tüm katılımcılara Helva dağıtıldı.

15 Temmuz 2017 de Şampiyonaya teşrif eden Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Halil Durna;Şampiyonada Antrenörlük yapan Milli Sporcu Dünya şampiyonu Abdulmenaf Atalay'a, Türk sporuna katkılarından dolayı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Özden Taşgın'a, plaket verdi.

Ayrıca;Başkan Vekili Hasan Yıldız, Asbaşkanlar Halil Demir, Aydın Şentürk, Şakir Bayramoğlu ve Genel Sekreter Korkmaz Atalay tarafından;Şampiyonada maçı kazanmasına rağmen diğer sporcunun üstün olduğunu söyleyerek rakibin galip gelmesini talep eden centilmen Antrenör Milli sporcu Mesut Açıkalın'a, saygı ve sporcu gelişiminde üstün gayret gösteren Van İl Antrenörü’ne özel ödül verildi,

Şehit Polisimiz Özel Harekatçı Demet Sezen ve tüm 15 Temmuz şehitlerimiz adına düzenlen Çocuklar Türkiye Muaythai Şampiyonası 16 Temmuz 2016 da yapılan Final müsabakaları ve madalya törenleri ile sona erdi;

Şampiyona ile ilgili açıklama yapan;Federasyon başkanı Halil Durna;15 Temmuz şehitlerimizden merhum Demet Sezen ve vatan toprakları uğruna canını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz;mükemmel bir organizasyon yapılmış durumda;şampiyonanın yapılmasında emeği olan bizi ağırlayan Başta Nevşehir Üniversitesi Rektör ve Yönetimine, Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne Federasyonumuz İl Temsilcisi ve Tertip Kuruluna, Kayseri'den gelip yardımcı olan Başta Fatih Kaan Ulu'ya, Nevşehir İl temsilcimiz İsmail Kaya'ya, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Özden Taşgın'a ve katkı sağlayanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL