MİLLİLERİMİZ AVRUPA’DA BAŞARILARINA YENİSİNİ EKLEDİ

MİLLİLERİMİZ AVRUPA’DA BAŞARILARINA YENİSİNİ EKLEDİ


Muaythai Milli Takımı, 15-22 Ekim 2017 tarihlerinde Fransa Paris’te yapılan ve 23 sporcu ile katılınan Avrupa Muaythai Şampiyonasında 4 altın (birincilik) 8 gümüş (ikincilik) 6 bronz (üçüncülük) olmak üzere toplam 18 madalya ile Takım olarak Avrupa 3.süoldu.

 

Fransa Paris’te yapılan Avrupa Şampiyonasına 26 ülkeden 600 yakın sporcu katıldı.

 

48 Kg elit büyük erkekler kategorisinde Zübeyr Barın, 75 Kg Osman Çeken, Avrupa Şampiyonu olarak Büyükler elite kategoride büyük bir başarıya imza attılar;

 

Üst GençBayanlar kategorisinde 51 Kg Merve Sağlam ve 57 Kg Kübra Yapar, altın madalya alarak İstiklal marşımızı okutan sporcular oldular,

 

51 Kg Elit Büyük Erkekler Talha Boğaz, 71 Kg Barış Güzel, 91 Kg Serdar Yiğit Eroğlu, 67 Kg Elite Bayanlar Bediha Yaçyıldız, 51 Kg Competitive Erkekler Berke Karabostan, 57 Kg Ahmet Barış, 63,5 Kg Onur Antepli, 91 Kg Mehmet Ali Uğurlu finale kadar gelerek gümüş madalyalar alan sporcular oldular.

 

54 Kg Elite Erkekler Cafer Gök, 57 Kg Muhammet Enes Özkara, +91 Buğra Tugay Erdoğan, 48 Kg Elite Bayanlar Songül Küçüktaş, +75 Kg Rabia Akdeniz, ve 63.5 Kg İbrahim Tosun gümüş madalya alan sporcular oldular.

 

Açıklama yapan Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili Hasan Yıldız;

 

Bir kısım A takımı bir kısım B takımı ile katıldığımız Avrupa Muaythai Şampiyonasına 23 sporcu ile katıldık;sporcularımız önüne çıkan her rakibi yendiler;hemen hemen her kategoride ilk dörtte madalyamız var;En önemlisi En kalabalık takımla katılan Rusya ve Ev Sahibi Fransa ile aynı puan almamıza rağmen bir altın fazla ile ikinciliği Alan Fransa’nın ardından Takım olarak Avrupa 3.lüğünüülkemize kazandırdık dedi,

 

Kafile Başkanı Yönetim Kurulu Üyesi;Ziya Diyaddin Yıldırım;Sporculara hiçbir sıkıntıyı yansıtmadan yol konaklama ve yeme içime sorunlarını çözümle durumu iyileştirdiklerini, sporcuların motivasyon ile beklenenin üstünde başarı sağladıklarını, Bunda tüm yönetim, Antrenör sporcu takım doktoruna kadar tek bir ruhla inançla hareket ettiklerini, Doktorumuz İrfan Öğretmen’in motivasyon semineri, Antrenörlerin gayreti ve inancı ile başarı alınmıştır. Türkiye Büyükelçiliğimiz ve Başkonsolosumuz her gün müsabakalarımızı izlemiş takımımızın motivesine katkı sağlamıştır.

 

Ayrıca;Takımı ve bizi her gün ağırlayan Türk Milli takımını aşkla kucaklayan;Pariste yaşayan Türk dostumuz Hasan Contay’a Şükran’larımızı sunarız. dedi.

 

Milli Takım Teknik DirektörüYılmaz Çeken;


Muaythai Milli takımımız toplamda;4 Altın;8 Gümüş;6 Bronz;Toplam 18 Madalya ile 26 Ülke içerisinde 3. Olarak tarihi bir başarı elde etti, Büyük bir ülke olduğumuzu her zaman Avrupa ya ve Dünyaya göstermeye devam ediyoruz. Kısıtlı imkanlar ile katıldık, İmkanlarımız artırmasını Sayın Bakanlığımızdan, Spor Toto Teşkilatından arz ediyoruz, bize imkan verin Dünyaya diz çöktüreceğiz dedi.

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL