EMF OPEN MUAYTHAI CUP ANTALYA BAŞARIYLA TAMAMLANDI

EMF OPEN MUAYTHAI CUP ANTALYA BAŞARIYLA TAMAMLANDI

 

Türkiye Muaythai Federasyonu ve EMF- Avrupa Muaythai Federasyonu Faaliyet programında yer alan EMF-Uluslararası Antalya Açık Muaythai Kupası müsabakaları 29 Kasım - 03 Aralık 2017 tarihlerinde Antalya 10.000 kişilik Spor Salonunda yapıldı.

 

Antalya 10.000 kişilik spor salonunda düzenlenen şampiyonaya aralarında Türkiye, Azerbaycan, Ürdün, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, Ürdün, Ukrayna, İtalya, İsrail, Polonya, İran, Irak, Kazakistan, Moldova, Yunanistan, 16 ülkeden 495 sporcu dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti.

 

Müsabakaların açılışında Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüDoç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız, tarafından 16 ülke temsilcisine plaket verildi.

 

Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonanın uluslararası düzeyde gerçekleştirildiğini ve bu yıl üçüncüsünüdüzenlediklerini ifade etti.

 

Şampiyonaya, minik, yıldız, gençve büyüklerde 16 ülkeden 495 sporcunun katıldığını dile getiren Başkan vekili Hasan Yıldız, "Temennimiz ileride bunu dünya kupası çapına yükseltmek, katılımcı ülkeleri en iyi şekilde ağırlayıp, ülkemizin güzelliklerini, turizmini ve sosyal imkanlarını görmelerini sağlıyoruz. Aslında şampiyonanın temel amacı, bu ülkeleri ülkemize getirip, Antalya ve Türkiye'nin tanıtımını yapmak. Çünküön yargılar oluşmuş, ön yargıları ortadan kaldırmak adına gelenleri ağırlayıp katılımı çoğalttık.

 

Örnek olarak İsrail'i 3 yıldır davet ediyorduk. Ama bu yıl geldi ve çok memnun kaldı. Her yıl katılmak istediklerini söylediler" dedi.

 

Hasan Yıldız;Projeyi 3 yıldır yaptıklarını organizasyona her yıl Muaythai antrenör spor kulüpleri, yerel yönetimler ve sporcuların sahip çıktıklarını katılım yapan herkese teşekkür ettiklerini ifadelerine ekledi.

 

Faaliyet içinde;Uluslararası düzeyde katılan ülke temsilcilerine Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna ve Muaythai Federasyonu Yönetim kurulu ile birlikte yemek düzenledi.

 

29 Kasım 2017 tarihinde başlayan ve 3 Aralık'ta sona eren EMF-Uluslararası Antalya Açık Muaythai Kupası müsabakaları madalya törenleri ile sona erdi. Madalyaları Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna, Başkan vekili Hasan Yıldız, Muaythai Federasyonu Yönetim kurulu üyeleri, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüDoç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, katılımcı ülke temsilcileri ve federasyon kurullarında görevlilerce takdim edildi.

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL