EML-AVRUPA MUAYTHAİ LİGİ (EURO LİG) FİNALİ TAMAMLANDI

EML-AVRUPA MUAYTHAİ LİGİ (EURO LİG) FİNALİ TAMAMLANDI


EML-Avrupa Muaythai Ligi (EURO LİG) -72,5 Kg Finali Antalya


Türkiye Muaythai Federasyon Başkanlığı Faaliyet Programında yer alan ve Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu tarafından yapılan;EML-Avrupa Muaythai Ligi (EURO LİG) -72,5 Kg. Avrupa Finali Organizasyonunu;28 Nisan 2018 tarihinde Antalya Spor Salonunda gerçekleştirildi.


EML-Avrupa Muaythai Ligi (EURO LİG) -72,5 Kg Finali organizasyonuna Türk Milli Sporcularının yanı sıra, Türkiye, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Azerbaycan, İtalya, İspanya, Litvanya ve Hollanda‘nın Şampiyon sporcuları katıldı.


Türkiye Muaythai Federasyonu programı gereği, Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu imkanları ile yerel yönetimlerin de desteği ve sponsorların katkısı ile yapılan organizasyon bugüne kadar yapılan en iyi organizasyonlardan biri oldu.


Euro Lig 72.5 Kg Avrupa Finali öncesi tüm katılımcı ülkelerin Antalya’ya ulaşmasının ardından 28 Nisan 2018’da Şampiyona öncesi sabah saat 09:00’da gerçekleşen tartı kontrolü, basın toplantısı, kura ve teknik toplantı yapıldı,

Toplantıda;katılımcı ülkelere hitaben konuşan Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu Genel Başkanı ve Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili, Hasan Yıldız konuşmasında;“Böyle büyük bir organizasyonu Antalya’da gerçekleştirmekten mutluluk duyuyorum. Antalya’ya gelen ülke temsilcilerine ve sporculara başarılar diler, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Burhanettin Hacıcaferoğlu’na ve emeği geçenlere herkese teşekkür eder, katılan sporculara başarılar dilerim”dedi.

Gençlik hizmetleri ve Spor il Müdürlüğüvekili Buğrahan Bozkurt ise “Kafilelerinin Antalya’ya gelip bu organizasyona katılmalarından memnunluk duyduğunu ev sahibi olmaktan mutlu olduğunu ve herkese başarılar diliyorum”dedi.

Alman Muaythai Federasyonu Başkanı ve Avrupa Muaythai Ligi-EML, Başkanı Detlef Türnau yaptığı açıklamada;“Türkiye’nin Sporda ve Muaythai’de çok güçlübir ülke olduğunu Euroligi Türkiye’de yapmaktan memnun olduğunu özelikle güçlüspor adamı Başkan Hasan Yıldız ve ekibini her daim takdir ve tebrik ettiğini, Profesyonel Faaliyetler ve Süper Lig Teknik Kurul Başkanı Yasin Urlu, Antalya Muaythai İl Temsilcisi Mehmet Köktaş ve Bölge Başkanı Hasan Urlu’ya teşekkür etti.

Konuşmaların ardından katılımcı ülke temsilcilerin önünde yapılan tartılar, kura ve eşleşmeler sonucunda, ilk müsabakaları yapacak ülke sporcuları, Face to Face yaparak basına ve sanal medya için fotoğraflar çekildi.

Yapılan yönetim ve organizasyonları toplantıları ardından daha önce kararlaştırılmış olan Türk Kızılayı Kan bağışı kampanyası için standa gidildi. Başta Başkan Hasan Yıldız, Genel Sekreter ve Milli Teknik Direktörünün öncülüğünde kan bağışı kampanyası yapıldı.

Daha sonra hazırlanan salonunda Euro Lig Avrupa Finali Organizasyonu rap müziği ve gösteriler ile başladı.

Yapılan mini rap konserinden sonra yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından organizasyonun sunucusu Bülent Yurdakul;“Antalya Milletvekilerinden gelen başarı dilekleri mesajlarını okudu. sonrasında Dışişleri Bakanımı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’ndan gelen telegraf okundu. Başkan Hasan Yıldız’a hitaben yazılı telegrafta Bakanımızın yurtdışında olmasından dolayı katılamadığını organizasyonun iyi geçmesini temenni ettiğini ve tüm sporculara başarı dileklerini iletildi.

Bununla birlikte Bülent Yurdakul ayrıca;Antalya Valimiz Münir Karaloğlu’na, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e, Muratpaşa Belediye Başkanımız Ümit Uysal’a, Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü’ye, Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna, Yönetim Kuruluna ve Genel Sekreterlerimize, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Burhanettin Hacıcaferoğlu’na, Antalya Dernekler İl Müdürümüz Hüseyin Kurtay’a, şükranlarımızı sunarız, organizasyona fazlaca emeği olan Mehmet Köktaş, Yasin Urlu, Hasan Urlu’ya bugün emek verecek olan Başta PHK başkanı Kahir Aslan, AMKH başkanı MHÜK üyesi Erdoğan Aydın ve tüm hakem kuruluna organizasyon kuruluna teşekkür etti.

Konuşmasını yapmak üzere Muratpaşa İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz sahneye davet edildi. Törende konuşan Hasan Kaçmaz;Muratpaşa İlçesinde yapılan tüm spor etkinliklerine destek verdiklerini, Belediye Başkan Sayın Ümit Uysal’ın selamlarını ve sevgilerini gönderdiğini tüm sporculara başarılar dilediğini, her daim Muaythai ve spora Yasin Urlu aracılığı ile destek vereceklerini ifade etti.

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna ise yaptığı konuşmada;“EML-Avrupa Muaythai Liginin üçüncüsünüyapmaktayız. Daha önce de Hasan Yıldız ve Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu iki Euro lig düzenledi. Bunun gibi organizasyonları on binlerce kişi canlı olarak izlerken, milyonlarca kişi Uydu, internet TV ve yerel TV’lerden izliyor. Antalya’ya gelen ülkelerin federasyonları ve onlara bağlı sporcuları ve spor severleri izliyor. Profesyonel faaliyetler yerel yönetimlerin de dikkatini çekiyor ve destek buluyor. Sporumuz mücadelenin yanında müzik, sanatsal dans, ve disiplin içeriyor örf ve adetlerimize özümsenecek bir spor. Katkı sağlayan herkese, organize eden BMSSK Başkanlığına, gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğüne ve destek olan herkese teşekkür ederiz”dedi.

Son konuşmayı yapan EML- Avrupa Muaythai Ligi Başkanı ve Alman Muaythai Federayonu Başkanı Detlef Turnau ise;Bu organizasyonu daha önce Burdur ve İstanbul ardından bugün Antalya’da yapılmakta, çok başarılı ve mükemmel bir organizasyon Türkiye Muaythai ailesini, Hasan Yıldız ve Halil Durna’yı tebrik ediyorum. Dünyada Türkiye, bu sporda dev bir tahta sahip, teşekkür ederim dedi,

Törende konuşan EML -Başkanı Detlef Turna’nun İngilizce konuşmasını tercüme eden Hasan Yıldız;“Bugün burada hazırlanan spor salonu için öncelikle;İl Temsilcimiz Mehmet Köktaş’a ve gayretleri için Urlu kardeşlere ve burada görev yapacak idareci hakem ve sporculara teşekkür ederim, çok kaliteli maçlar izleyeceğiz her kese başarılar dilerim”dedi.

Euro Lig 72.5 Kg Avrupa Final Müsabakaları canlı olarak yaklaşık 4.000 kişi canlı izlerken;Vip TV ve Muaythai TV’den canlı yayın yapıldı. Yapılan müsabakaları katılımcı ülkeler ve sporcuların yakınları ve severler tarafından ilgi ile izlendi.

Organizasyonda başarılı olan sporculara ödülleri Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Konfederasyon Başkan ve Yönetim Kurulu, protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
Avrupa Şampiyonluk kemerini ise;EML-Başkanı Detlef Turnau, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna, Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu Başkanı Hasan Yıldız, Muratpaşa Belediye Başkan vekili Hasan Kaçmaz, Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu Başkanı vekili ve Jujitsu Federasyonu Başkanı Hulusi Elmas takdim ettiler.


8’Li sistemde yapılan çeyrek final, yarı final ve Final olarak oynanan Organizasyonda;Litvanya’lı Sporcu;MİNDAUGAS NARAUSKAS Avrupa Şampiyonu olup EML-2017-2018 Şampiyonluk kemerinin sahibi oldu. İspanya’lı JESUS ARİZA COLCHON Avrupa 2.si, Çek Cumhuriyetinden sporcu;VLASTİMİL BARİNKA ve Türkiye’den MEVLANA ALTUNTAŞ yarı finalde kalarak listeye 3.olarak girdiler

Organizasyon ardından açıklama yapan;Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili ve Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu Başkanı Hasan Yıldız;“Bugün burada Euro Lig 72.5 kg Avrupa Finalini yaptık. Bu müsabakalarda kurulu anlaşmalı keyfi adamımıza göre dişimize göre seçilerek getirtilecek tipten bir maçdeğildir ve o tür maçları desteklemiyoruz bu yüzden kendi sistemimizi oluşturuyoruz. Euro Ligi Faaliyeti, Resmi Bir Faaliyet olmakta beraber Milli Maçkonumundadır. Organizasyonun tüm gider bütçesi Türkiye Muaythai Federasyonundan harcamadan, tüm giderleri proje ile kaynak yaratılarak ve sponsorlar ile yerel yönetimler desteği ile yapılmıştır.

Türk Milli Takımı başta olmak üzere;Şampiyon Milli Sporcumuzun antrenörüBurhan Çelik Hocaya, milli sporcumuz Mevlaya Altuntaş’a çok iyi bir mücadele vermesine rağmen ikici müsabakayı kafa kafaya bitirmesine ve centilmen, dürüst olmasından dolayı, milli takımı temsil etmesinden dolayı teşekkür ve tebrik ediyorum. Mücadele eden tüm Türk Sporcuları kutluyorum izlenebilir seyri güzel maçlar yaptılar.


Organizasyon çok beğenilmiş ve milli sporcumuz Mevlana’ya Avrupalı menajerler tarafından onlarca maçteklifi gelmiştir.


Ayrıca;faaliyete tam takım gelen Türk Milli Takımı kafilemize;yönetici antrenör ve sporculara ilgileri ve verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum”dedi.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL