MİLLİ TAKIMIMIZ DÜNYA ŞAMPİYONASINA HAZIR

MİLLİ TAKIMIMIZ DÜNYA ŞAMPİYONASINA HAZIR

Dünya Muaythai Büyükler Bay ve Bayanlar Muaythai Şampiyonası 10-20 Mayıs 2018 Tarihlerinde Meksika'nın Can Cun kentinde Yapılacak;Şampiyona İçin;1. Etap Dünya Muaythai Şampiyonası Hazırlık Kampı;28 mart 05 nisan 2018 tarihleri arasında Nevşehir'e bağlı Avanos ilçesinde yapıldı.

Sekiz günlük kamp Teknik Direktör Yılmaz Çeken, Teknik kurul başkanı yardımcısı ve Milli Takım AntrenörüGöksel Cingöz, Milli Takım antrenörleri Burhan ÇELİK , Mustan Özkaran, Aptulkadir Öztürk, Teknik Koordinatör Hakan Şahade, 9-bayan 13-erkek sporcunun katılımı ile yapıldı.

1.kamp Etap Milli Takım Hazırlık kapında;Antrenman periyotlaması;kuvvet kuvvette devamlılık, anaerobik kapasitesinin artırılması ve genel teknik beceri geliştirme ve tekrar üzerine kurgulandı ve disiplinli bir şekilde uygulandı, Sporcu kiloları maksimum fazlası olanlar var ve azaltmaları sağlandı.

2. etap Dünya Muaythai Şampiyonası Hazırlık Kampı 14- 21 nisan 2018 Kayseri’de yapıldı;
Antrenman periyotlaması;koordinasyon ,mesafe kontrolü, kuvvette devamlılık, çabuk kuvvet, klinçve şpanik ve teknik çalışmalarla tamamlandı.
Kampta Sporcu kiloları fazla olanlar Sürekli kontrol edilerek stabil hale getirildi.
Kampa Katılan antrenörler;Teknik direktör Yılmaz Çeken, Milli Takım Antrenörleri Göksel Cingöz, Mustan Özkaran görev aldı,

Dünya Şampiyonası 3.kamp ve son hazırlık kampı 28 Nisan 05 Mayıs 2018 Antalya’da yapıldı.
Antrenman periyotlaması;Teknik taktik interval ve kuvvette devamlılık çalışmaları yapıldı.
Son Hazırlık kampı çalışmalarına Süleyman DEMİREL Üniversitesi Spor Bilimleri bölümüBaşkanı Prof.Dr. Fatih Kılınç’a katılarak Milli Sporculara;laktat testleri yağ ölçümleri yapıldı, Çalışmalara Federasyonumuz yönetim kurulu üyesi ,eğitimden sorumlu as başkanımız Doç. Dr. Aydın Şentürk ve Federasyonumuz Genel Sekreteri Korkmaz Atalay katıldı, ayrıca;Federasyonumuz Sağlık Kurulu Başkan Yrd, Ayrıca motivasyon uzmanı ,Dr. İrfan Öğretmen kampımıza katılarak bir akşam sporcularımıza motivasyon terapisi uyguladı. Kendilerini teşekkür ediyoruz.
Yapılan 3. etap hazırlık kampında;sporcu kiloları tam olarak görüldügram olarak kiloların altı görüldü.

3. etap hazırlık kampına;Teknik Direktör Yılmaz Çeken, Teknik kurul başkanı Yrd ve Milli Takım AntrenörüGöksel Cingöz, Milli Takım antrenörleri Burhan Çelik, Mustan Özkaran, Aptulkadir Öztürk, Teknik Kordinatör Hakan Şahade, Zülfükar Ali Öz, Mehmet Köktaş yer aldı.

Tüm kamplarda Kamp Yöneticisi olarak katılan Teknik Asbaşkan Halil Demir yaptığı açıklamada;
1.Takım ortalaması gençsporculardan oluşuyor olması. 2- Sporcuların kendine güvenlerinin tam olması.3-İyi bir kamp dönemi geçirmeleri ve kilo problemleri olmaması, büyütülecek bir sakatlıklarının olmaması. 4-Milli takımda görev yapan antrenörlerin yapıcı, çalışkan ve tüm sporcuları olumlu bir şekilde çalıştırıp sahiplenmeleri. Negatif tavırlardan uzak durmaları, 5-Federasyonumuzun birden fazla kamp imkanı sağlayıp bilgi, beceri ve bedensel yeterliliğin en üst seviyeye gelmesine katkısı, artılarımız oldu. Başta bu imkanları sağladıkları için Başkanımız Halil Durna, Başkan vekilimiz Hasan Yıldız ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum


Federasyon Başkanı Halil Durna ise;
Nevşehir ilimizde yapılan Dünya Muaythai Şampiyonası Milli Takım 1.Etap Hazırlık Kampı Nevşehir Kapadokya’da Yürütme Kurulu üyemiz;Suhan Otel sahibi Can Öğütçü’nün sponsorluğunda yapıldı,
2. Etap Milli Takım hazırlık kampı;15-21 Nisan 2018 tarihleri arasında Kayseri The Garden Otelde gerçekleşti, bu kamp ise Milli teknik direktör ve antrenörler, Sporcuların Dünya Şampiyonluğu için fiziki ve motivasyon bakımında mükemmel bir kamp dönemi geçirdiklerini söylediler;Kamp programında;Türkiye Muaythai Federasyonu Eğitim ve Kültür Kurulu Başkanı Fatih Kaan Ulu, Milli manevi değerler ve Milli takımın temsilde uluslararası alanda Ülkemiz tanıtımına her yönümüzle örnek olunması konusunda eğitimler verdi, Milli Takım AntrenörüTeknik Direktör Göksel Cingöz, çalışması ile;The Garden Otel Kayseri Mustafa Arslantaş ve Cemil Demirel’in Sponsorluğunda gerçekleştirildi, Türkiye Muaythai Federasyonu adına;Kendilerine teşekkür ediyoruz dedi.

İcra Kurulu Başkan Vekili Hasan Yıldız ise;
Dünya Muaythai Şampiyonası için iki ikisi Sponsorlar İmkanı ile yapıldı, Sporcular Türkiye Şampiyonası, EMF Antalya Açık Kupası, Gibi dev organizasyonlara hazırlanıp çok kalabalık gruplardan çıkmak için hep çalıştılar, en son iki şampiyonu Milli Takım seçmesi yaparak, Türkiye’de Şampiyonların şampiyonunu A Milli takımına aldık;Meksika da, altın madalyalar bizim olacak inşallah, Başta Cumhurbaşkanımıza Bakanımıza Spor Toto Teşkilat Başkanlığımıza, Teknik Direktör Milli Takım Antrenörlerimiz Göksel Cingöz, Burhan Çelik, Mustan Özkaran, Ahmet Yokuş, Mehmet Köktaş, Zülfikar Ali Öz, Abdülkadir Şahin Milli takıma sporcu vererek kendilerini ispatlamış hocalarımıza başarılar diliyorum dedi.

Milli Takımız 10 Mayıs 2018 Gecesi İstanbul'da toplanarak 11 Mayıs 2018 Gecesi Meksika'ya hareket edecek ve Dünya Şampiyonasına Katılacak,

1 TK1857 V FR 11MAY ISTMAD HK37 0715 1040
10 UX 063 A 11MAY 5 MADCUN HK9 1 1510 1845 1A/E

11 UX 064 A 20MAY 7 CUNMAD HK9 4 2035 1310+1 1A/E
2 TK1860 V MO 21MAY MADIST HK37 1815 2330 ARRIVALS
Dönüş;20 Mayıs 2018 İstanbul’a varış;21 Mayıs 2018 23.30

Bugün geceyi sabaha Bağlayan Saatte 02.00 de Havaalanında olunacak şekilde, Atatürk Havaalanı dış hatlar ilk periyod, THY İspanya- Madrid uçuşu, ikinci periyod Madrid Can Cun Meksika'ya gidilecektir.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL