Antrenör Kursu Yapıldı - İzmir, Manisa

Antrenör Kursu –Manisa


Türkiye Muay Thai Federasyonu 2015 yılı faaliyet programında bulunan 2. Kademe antrenörlük kursu Bolu, Manisa, Muğla, İzmir, Mersin, Adana, Burdur, Antalya, Aydın, Erzincan, Amasya, Kayseri, İstanbul illerinden 26 kadar sporcunun katılımıyla gerçekleşti

Kurs hakkında bilgi veren Kurs yöneticisi Ediz Barış;Manisa ilinde açmış olduğumuz kursta 13 ilden 26 kadar antrenör arkadaşımız katıldı. Kursumuzda eğitimlerimiz Teorik ve Pratik olarak iki aşamada verilmektedir. teorik eğitimi Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulunda, 50 saatlik Teknik ve Taktik eğitimimiz İl spor MüdürlüğüRing Sporları salonunda gerçekleşmiştir. Şehir dışından gelen kursiyerlerimiz için Sporcu kamp eğitim merkezinden servis ve yemek ihtiyaçları Manisa Şehzadeler Belediyesi tarafından karşılanmış kursiyerlerimizin giderlerini mümkün olduğu kadar asgariye indirilmeye çalışılmıştır.

Çok eğlenceli ve kaliteli bir kurs geçirdiğini bildiren Barış;ayrıca Manisa’ya gelen misafirlerimize Kanuni Sultan Süleyman tarafından yapılan Şifahane, Mimar Sinan tarafından yapılan Muradiye Camii, Mevlevi Hane, Mesir Macunu saçılan Sultan camii ve külliyelerini gezdirerek Manisamızı tanıtmış bulunduk. Antrenör arkadaşlarımızda Bizlere Çiğköfte partisi yaparak bir jestte bulundular. Herşey çok güzeldi antrenör arkadaşlarıma illerinde başarılar dilerim dedi.

DUMAN MESİR MACUNU İKRAM ETTİ
Kursa sürpriz bir ziyarette bulunan diğer bir isim olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüSavaş Duman, Manisa ilinde Muay Thai branşına olan ilgiden oldukça memnunum. Öğrendiğim kadarıyla bu kurs;Manisa ilinde üçsene içerisinde açılan dördüncüMuay Thai antrenörlük kursu. Manisa Muay Thai Üssüdiyebilirim hemen hemen her ilçemizde bir veya daha fazla kulüp var. Bugün ziyaretimizin sebebi hem kursiyerlerimize hoş geldiniz demek hem de Manisa’mızın bir değeri olan Mesir Macununu ikram etmektir. İl spor müdürüolarak Manisa’ya olan sportif talepten oldukça memnun. dedi.

SUDAK SPOR TURİZMİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
İl Kültür ve Turizm Müdürüİbrahim Sudak, Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından Manisa ilinde gerçekleştirilen 2. Kademe antrenörlük kursuna ziyarette bulunarak 13 ilden gelen toplam 25 Antrenöre içerisinde Mesir Macunu, Manisa tanıtım CD’si, Manisa’yı tanıtıcı Kitap ve Broşür hediye etti. Yapmış olduğu açıklamada;TÜRSAB ( Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği)’ne ait Raporda 2014 yılında 550 binin üzerinde yabancı turist Türkiye’ye sportif faaliyet amaçlı gelip 900 milyon doların üzerinde harcama yaptığını belirtmiştir. Yine aynı raporda 2014 yılında dünyada 1.2 trilyon dolara yakın büyüklüğe ulaşan turizm sektöründen sporun aldığı pay 180 milyar dolar seviyesinde. Küresel turizmin büyümesi yüzde 4-5’lerde seyrederken, spor turizminde bu rakam yüzde 14’lere kadar çıkıyor. Geçtiğimiz yıl Manisa ilimize Sportif amaçlı gelen yerli Turist diye tabir ettiğimiz seyirci, eğitim amaçlı veya yarışmacı kişi sayısının yüz bin civarında olduğu söylenmektedir. Bu insanlar Konaklama, Yeme-İçme vb. gibi ihtiyaçlarını Manisa’mızdan karşılamakta ve esnafımıza sermaye bırakmaktadır. Biz Spor Turizmini diğer turizm çeşitlerinden ayrı tutmakta ve ayrı bir özen göstermekteyiz.

SUDAK MANİSA’NIN SPORTİF AKADEMİK KARİYERİ 2. MURAT’A DAYANMAKTADIR
Sudak ayrıca Manisa Hakkında bilgi verirken Şu sözlerle Manisa Sporuna ışık tuttu,
- Kendiside Güreşçi olan 2. Murat 1445 yılında “Okçular ve Güreşçiler Tekkesi (Akademisi) ”ni Manisa’da açmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın “Osmanlıdan Günümüze Spor”adlı ansiklopedisinde bu bilgi Şerr-i Sicil kaydı ile birlikte geçmektedir. Kayda göre şimdiki Kurşunlu han ile eski Yahudi Mezarlığı arasında kalan bölge bu spor akademisinin olduğu yerdir. Selçuk üniversitesi “Osmanlı Devleti’nin kuruluşunun 700. yılı münasebetiyle Osmanlıda spor sempozyumu ”nda bahsettiğimiz Güreşçiler Tekkesini tez konusu yapmış ve bu bilgilerin olduğu makaleler kitaplaştırılarak bilimsel bir doküman haline getirilmiştir. Sizlerde bu akademinin bir nevi devamı olan yerde eğitimlerinizi sürdürüyorsunuz hepinize İllerinizde başarılar dilerim. dedi

 Türkiye Muay Thai Federasyonu Asbaşkanı Şakir Bayramoğlu hala Osmanlı izlerini taşıyan Manisa’da olmaktan memnuniyetini dile getirerek Türkiye’nin her yerinde eğitimler ve seminerler vermekteyiz. İlk kez Kültür ve Turizm İl Müdürüolarak ziyaretimize gelip Manisa ve Değerleri hakkında bilgi verdiniz. Önümüzdeki sezon Manisa’da bizde “Mesir Kupası”yaparak Manisa’nın sportif turizm ve tanıtımına katkı yapmak istiyoruz. Size ve Kurs Müdürümüz Ediz barış hocamıza Federasyonumuz adına teşekkür ederim. dedi  

Antrenör Kursu - İzmir


Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanlığının 2015 yılı faaliyet planı içerisinde açılması planlanmakta olan;

2.Kademe 12.Khan Muaythai Antrenör Kursu İZMİR ilinde 08 - 21 Haziran 2015 tarihleri arasında İzmir Ege Üniversitesinde Muaythai 2.Kademe Kursuna başlandı, Kursun yöneticiliğini Muaythai İzmir İl Temsilcisi Şerafettin ANT gerçekleştirdi.

Muaythai Federasyonu Ege Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan Şakir BAYRAMOĞLU, Muaythai 2.Kademe Antrenör Kursunda Özel Antrenman Bilgisi ve Spor Dalı Gözlem ve Değerlendirme derslerine katılarak kursiyerleri bilgilendirmiştir.

Muaythai 2.Kademe Antrenör Kurs MüdürüŞerafettin ANT antrenör kursunun ardından yaptığı kısa açıklamada;Türkiye Muaythai Federasyonun açmış olduğu ve kurs müdürüolarak görevlendirildiğim Muaythai 2.Kademe Antrenörlük kursu bugün itibariyle sona ermiştir.Öncelikle Muaythai Federasyonu yetkililerine ve emeği geçen Ege Üniversitesindeki bütün hocalarıma, Muaythai Federasyonu Asbaşkanı Sayın Şakir BAYRAMOĞLU na ve Teknik Taktik derslerinde bilgilerini paylaşan İsam AKGÜL, Remzi BAGAY,Murat YILMAZ ve Battal ARSLANPAY hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.Tüm kursiyerlere antrenörlük hayatlarında başarılar diliyorum.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL