ULUSLARARASI KARADENİZ MUAYTHAİ KUPASI 2018

ULUSLARARASI KARADENİZ MUAYTHAİ KUPASI 2018

 

22-26 Ağustos 2018 tarihlerinde Ukrayna’nın Odesa kentinde yapılacak olan Uluslararası Karadeniz Muaythai Kupası için oluşturulan Muaythai milli takım kafilesi 22 Ağustos günüAtatürk Havaalanından Odesa'ya yola çıktı.

 

Minik, Yıldız, Gençve Büyükler kategorisinde 40 Sporcu, 6 Antrenör, 1 Teknik direktör 2 spor elemanı olmak üzere toplam 49 kişiden oluşan kafile her yıl yapılan Uluslararası Karadeniz Muaythai kupasına ilk defa katılmış olacak.

 

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız yaptığı açıklamada:

Ülke olarak uluslararası Karadeniz Muaythai Kupası'na ilk defa katılıyoruz. Bu faaliyete Uluslararası Antalya EMF Açık Kupası ve 2018 yılı Türkiye Şampiyonalarında madalya alan sporcuların katılımını sağladık. Takım bütçesini katılımcı sporcu ve antrenörlerden sağladık. Bu sebeple destek veren kişi kurum kuruluş ve ailelerine teşekkür ediyoruz. Bu tür uluslararası faaliyetler sayesinde milli takımımız gelişiyor ve dünya ve Avrupa'da ciddi madalyalar ve başarılar elde ediyoruz.

2018 yılında Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında en fazla madalya getiren Spor Dalı olacağız. Turnuvaya katılan sporcularımıza ve idarecilerimize başarılar diliyorum.

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL