YÜCE MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN

  

YÜCE MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN

 

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi, bir grup asker tarafından yapılan darbe girişiminin başlaması ile birlikte Yönetim Kurulu adına Federasyon ve İcra Kurulu Başkanlığı olarak tepkimizi koymuş ve bu hukuksuz, kanunsuz, demokrasiye ve milletin iradesine yapılmış girişimi ilk saatlerde kınayıp, tepkimizi koyduk.

 

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ile birlikte, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız bu darbe girişimine karşı dik durarak, canları pahasına kahramanca tepki göstermiş ve girişimi engelleyerek ihanet eden darbecileri başarısız kılmıştır.

 

Tarihte ilk kez bir darbe sivil irade ile durdurulmuştur. Polis kuvvetlerimiz, kanundan ve demokrasiden yana hareket etmiş, darbeci askerin harekat kabiliyetinin önüne geçmiş, halk ile asker arasında ciddi bir denge sağlayarak asker ve sivil taraftan daha fazla kan dökülmesini önlemiştir.

 

Türk Polisi’nin kahraman ve sağ duyulu davranışı takdire şayandır.

 

Şu bilinmelidir ki;Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve kahraman ordumuz hiçbir zaman hain olamaz. Hain olan, bu kanunsuz emirleri verip masum, vatansever askerlerimizi bu maceralara sürükleyen küçük bir guruptur.

 

Dolayısıyla;öncelikle darbeye karşı koyan başta polis kuvvetleri, sivil tolum kuruluşları, sokakta demokrasi için kendini siper eden vatandaşlarımızdan övgüile söz edilmesi ve olay günüyaşamını yitirenlere şehitlik, yaralılara gazilik verilmesi temennisi ile Ülkemiz, Devletimiz ve Milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor bir daha böyle kötügünlerin hiçbir zaman yaşanmamasını arzu ediyoruz.

 

Saygılarımızla,

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanlığı

 

 

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL