Süper Lig 1. Ayak - Mersin

 

Süper Lig 1. Ayak: Alkayış Fight Arena

Muaythai Federasyonumuz 2016 yılı faaliyet programında yer alan Muaythai Süper Ligi sezonu müsabakaları yapılması planlanmıştır.

2007 yılından bu yana yapılmakta olan Muaythai Süper Ligleri, Profesyonel ve Süper Lig Faaliyetler Teknik Kurul Başkanlığı, O-Sport (Kempo) Savunma Sanatları Federasyonu şimdiki adı Kempo Savunma Sporları Federasyonu, Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu, Yerel Belediyeler, Özel ve Tüzel Sponsorlar katkısı ile düzenlemektedir.

Muaythai Federasyonuna tescilli bine yakın spor kulübü75.000’ne yakın lisanslı sporcu ve milyonlarca spor sever tarafından takip edilen Muaythai Süper Ligi müsabakaları yurdun değişik yerlerinde yapılmaktadır. Organizasyonlar binlerce kişi tarafından canlı olarak, milyonlarca kişi tarafından uydu ve ulusal TV’lerden ve ulusal basından lig müsabakaları izlemektedir. Faaliyet yerel yönetimlerin ve protokolün dikkatini çekmekte ve desteklenmektedir.

Özelikle il ve ilçeler spor ve kültür etkinlikleri sayesinde, toplumun dikkatini çektiği, etkinliğin gerçekleştiği yerlerin tanıtımı yapılmaktadır. Gelişen teknolojinin sunduğu yayın olanakları ile birden fazla aktiviteyi aynı anda sunabilmek mümkün olmaktadır.

Muaythai Süper Lig organizasyonlarında, Türkiye Şampiyonalarında, Dünya ve Avrupa Şampiyonlarında derece yapmış ve madalya almış sporcuların katıldığı müsabakalar yapılmaktadır.

Muaythai sporuna özgütarihi sanatsal dans, karografiler ile programlarda modern danslar, folklor gösterileri gibi sporun yanında yerel kültürel değerleri zenginliği ortaya kayan önemli bir etkinliklere de yer verilmektedir.

Süper Lig sezonu şampiyonları Türk Milli Takımında yer alarak Antalya İlimizde yapılacak olan Avrupa Muaythai Federasyonu Antalya (Open) Cup’ta ulusumuzu temsil edeceklerdir.

2016-2017 Yılı Süper Lig sezonunda Süper Lig ve Euro Lig Kurulu;Hasan Yıldız İcra Kurulu Başkan vekili, Ömer Işık Genel Sekreter Yardımcısı, Yasin Urlu Profesyonel ve Özel Faaliyetler Teknik Kurul Başkanı, Ali Alkayış Süper Lig ve Euro Ligler Genel Koordinatörüolarak atanmış olup, organizasyonun ilk ayağı 30 Temmuz 2016 tarihinde Mersin Edip Buran Spor Salonunda gündüz Süper Lig akşam Alkayış Uluslararası Fight Arena organizasyonu yapılacak.

 

Yer : Mersin Edip Buran Kapalı Spor Salonu

Tartı Tarihi : 29 Temmuz 2016 Saat: 10:00

MaçTarihi : 30 Temmuz 2016 Saat: 18:00

İletişim : Koordinatör Ali ALKAYIŞ Tel: 0507 120 33 66

 

30 Temmuz 2016 Süper Lig müsabaka programı

Süper Lig 1. Ayak Görevli Hakemler Listesi

 

 

 

 

 

 

 

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL