TARİH YAZDILAR

TARİH YAZDILAR

Milli Takım Yurda Döndü...

 

Tayland’ın Bangkok kentinde düzenlenen dünya şampiyonasında tarih yazarak 102 ülke içerisinde üçüncülük elde ttil. Dünya Muaythai Federasyonu tarafından 2019 yılının "En İyi Çıkış Yapan Ülkesi" ödülünü alan milli takımımız yurda döndü.


Havalimanında milli takım kafilesini karşılayan Federasyon Başkanı Sayın Halil DURNA milli takım ekibini tebrik ederek;"Türk milletinin gücünübir defa daha dünya ya duyurdunuz, milletimizi gururlandırdınız . Emeği geçen herkesi kutluyorum dedi.

DURNA sözlerini şöyle sürdürdü, Eskiden bizler muaythai sporunu dünyadan öğrenirken şimdi dünya artık bizden teknik öğreniyor. Projelerimizi model kabul edip kendileri uyguluyor. İmkan verildiğinde Türk Milletinin üretkenliğinin, çalışkanlığının, zekiliğinin dünyanın hiçbir ülkesinde bulunmadığını tarih bize her zaman göstermiş ve bugün de göstermiştir.

Bu vesile ile Gençlik ve Spor Bakanımıza, Spor Hizmetleri Genel Müdürümüze, Spor Toto Teşkilat Başkanımıza vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL