Muaythai Doğu Anadolu Gençler Büyükler Bay ve Bayanlar Bölge Şampiyonası

 

Türkiye Muaythai Federasyonu 2015 Faaliyet planında yer alan Muaythai Doğu Anadolu Gençler Büyükler Bay ve Bayanlar Bölge Şampiyonası,


YüzüncüYıl Üniversitesi spor salonunda başlayan Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası, gençler ve büyükler kategorilerinde yapılan müsabakalarla tamamlandı.


Van'ın yanı sıra Bitlis, Elazığ, Malatya, Erzincan, Bingöl, Ağrı, Iğdır, Kars, Hakkari, Tunceli ve Erzurum'dan sporcuların katıldığı bölge şampiyonasında, dereceye girenlere madalyaları Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Teknikten sorumlu Başkan vekili Okşar Taştan, Türkiye Muaythai Federasyonu Eğitimden ve Doğu Anadolu Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan Bitlis Üniversitesi Sağlık Spor Kültür Daire Başkanı Mehmet Salih Aygün, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüNevzat İnanç, Federasyon Yürütme Kurulu Başkan yardımcısı Hacı Ortabal Doğu Anadolu Bölge KoordinatörüÖmer Uğur, ve Muay Thai İl Temsilcisi Halit Babat tarafından verildi.


Ödüllerin verilmesinin ardından gazetecilere açıklama yapan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüNevzat İnanç, 12 ilden sporcuların katılımıyla Şampiyonanın Van'da yapılmasından mutluluk duyduğunu söyledi.


İl MüdürüNevzat İnanç;Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürlüğüMuaythai Takımı'ndan 7 sporcu altın, 3 sporcu gümüş ve 7 sporcu da bronz madalya alarak birinci olan sporcuların 30 Mart 04 Nisan 2015 tarihleri arasında Adana'da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı dedi. 


260 sporcunun iki gün boyunca derece elde edebilmek amacıyla elinden gelen gayreti gösterdiğini vurgulayan İnanç, "Farklı illerden gelerek birçok kategoride dereceye giren bütün sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyoruz. Adana'da yapılacak olan Muay Thai Türkiye Şampiyonası'nda katılacak bütün antrenör, hakem ve sporcularımıza başarılar diliyoruz" diye konuştu.


Türkiye Muaythai Federasyonu Eğitimden ve Doğu Anadolu Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan Bitlis Üniversitesi Sağlık Spor Kültür Daire Başkanı Mehmet Salih Aygün ise;Türkiye Muaythai Federasyonun düzenlediği Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası Van YüzüncüYıl Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksek Okulu spor salonunda dokuz ilden çeşitli kategorilerde 260 sporcunun katıldı, Şampiyonada Bitlis’in takım halinde şampiyon olduğunu belirten As Başkan M. Salih Aygün, bu tür şampiyonların düzenlemelerindeki amacın her yönüyle gençlere örnek olacak ahlaklı elit sporcular yetiştirmek temel amacımız dedi.


Muaythai Federasyonu As Başkanı Mehmet Salih Aygün, geçtiğimiz günlerde Uşak’ta ki il seçmelerinde yaşanan olumsuz hadiseleri hatırlatarak şöyle konuştu. “Uşak’ta gerçekleşen il seçmelerinde yaşanan olumsuz hadiseler bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Bütün spor branşlarında bu tür hoş olmayan olayların yaşanabilir ancak bir kısım medya tarafından olaylar ziyadesiyle abartıldı. Bu tür lokal olaylar federasyonumuzun başarılı faaliyetlerine gölge düşüremeyecektir. Aslında dövüş sporu olarak nitelendirilen Muaythai’nin bir mücadele sporu olmakla temelde ahlak ve saygıyı öğretir. Federasyonumuzun yegane amacının hayatın her türlükötülüklerine, zorluklarına, meşakkatlerine karşı mücadele edecek milli ve manevi duygularından ödün vermeyen her yönüyle gençlere örnek olacak ahlaklı elit sporcular yetiştirmek olduğu unutulmaması gerekmektedir. Hep beraber birbirinden renkli müsabakalara şahit olduk tüm dünyada ülkemizde hızla yayılan Muaythai sporunun bölgemizde de çok iyi durumda olmasının mutluluğunu sevincini yaşadık. Buradan şampiyon olarak çıkan sporcuların mart-nisan ayında düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na katılacaklarını ardından Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek olmalarının gururunu yaşadık. Bu büyük organizasyonun Van İlimizde sıcak bir ortamda gerçekleşmesinde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen başta sayın Rektörümüz Prof. Dr. Peyami Battal, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kemal Demir ve ekibine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüNevzat İnanç’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Muaythai il temsilcisi Halit Babat olmak üzere yüzlerce kilometre mesafeden gelip Katılan hakem antrenör ve sporculara şükranlarımı sunarım.”İfadelerini kullandı.


Şampiyonaya YüzüncüYıl Üniversite’si Rektör Vekili Prof. Dr.Ahmet Kızılkaya, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kemal Demir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüNevzat İnanç, Federasyon İcra Kurulu Başkan Teknik Başkan vekili Okşar Taştan ve Federasyon Yürütme Kurulu Başkan yardımcısı Hacı Ortabal yanısıra il temsilcileri antrenörler sporcular ile çok sayıda sporsever katıldı.