Antrenör Hakem Eğitim Gelişim Vize ve Hakem Terfi Seminerleri

Antrenör Hakem Eğitim Gelişim Vize ve Hakem Terfi Seminerleri

          
Federasyonumuz 2016 Yılında görevlendirilecek Hakem ve Antrenörler için Eğitim ve Altyapı programı kapsamında 18-20 Aralık 2015 Tarihinde Antrenör Hakem Eğitim Gelişim Vize ve Hakem Terfi Seminerleri programı yapılmıştır.

 

Seminerler ve vize programı tek bir merkezde kapsamlı olarak yapılacaktır;2016 yılı içerisinde kendi spor kulüpleri, özel spor salonları dahil spor kulüplerinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl, İlçe Müdürlükleri, Halk Eğitim Merkezi Modül programlarında, illerinde, bölgelerinde, ulusal ve uluslararası alanda resmi ve özel faaliyetlerde, görev alacak, khan sınavlarında komisyonunda yer alabilecek, açılacak antrenör kurslarında terfi için kurslara katılabilecekler ve görev yapacak antrenörler ve hakemlerin seminere katılması vize alması kapsayacak şekilde 2,5 günlük Eğitim Gelişim Vize ve Terfi Seminerleri yapılacaktır.

 

Antrenörlere Seminerde;Teorik, Pratik, Teknik-Taktik, Özel Antrenman bilgisi, Spor Sağlığı, Sporda Sakatlıkların önlenmesi, Doping ve önlenmesi, Sporda Yönetim ve Davranış Bilgisi, Sporda Yönetim Organizasyon, Sporda Pazarlama ve Sponsorluk bilgisi dersleri işlenecektir. 

 

Hakem Seminerinde;İFMA-Muaythai Hakemliği genel bilgileri, Hakem Talimatlarındaki yapılan değişiklikler, WMC-Muaythai Hakemliği genel bilgileri, Genel- Oyun Kuralları, Muaythai Müsabaka yönetmeliği, İFMA-WMC Muaythai Desisyon Doldurma Anlatımı, Muaythai saymalar, ikaz ve cezalandırmalar,sistem, Yönetim, Organizasyon Bilgisi dersleri işlenecektir.               

 

18 Aralık 2015 Tarihinde İlk gün Saat 17.00 ile 21.00 arası ve akreditasyon kayıtlar 19-20 Aralık 2015 Tarihinde iki gün sürecek seminerler antrenörlere ayrı salonda hakemlere ayrı salonda eğitim programı yapılacaktır. Teorik derslerin dışında pratik antrenman veya sosyal aktivitelere ayrılacaktır,

 

Antrenörler;Muaythai Federasyonunca 11. khan 1. kademe yardımcı antrenör veya 2.3.4.5 kademe 12. 13. 14. 15. khan ‘’antrenör, kıdemli antrenör, baş antrenör, teknik direktörler dahil yukarda yazılı hususlarda görev yapmak ve faaliyetlere katılabilmek için vize almak zorundadırlar   

 

Hakemler ise;2016 yılı Faaliyetlerinde görev almak isteyen aday, bölge, ulusal, uluslararası kurullarda görev yapanlar dahil tüm hakemler seminere, katılmak ve vize almak zorundadır,

 

18-20 Aralık 2015 tarihlerinde Antalya’da 5 Yıldızlı Delux Water Planet Hotel (Her şey dahil) 3 gündüz iki gece konaklamalı yapılacaktır, Otel konaklama yeme içme bedelleri Federasyon tarafından ödenecektir, katılımcılara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Otele girişler 18 Aralık 2015 tarihinde öğlen yapılacak olup 20 Aralık 2015 tarihinde akşam çıkılacaktır. Konaklamalar ikili üçlüodalarda olacaktır, Erken veya geççıkışlarda günlük 75 TL ücret uygulanır, tek kişilik odalar yüzde 50 fark uygulanır fark kişi tarafından ödenir.

 

Federasyonumuz Yönetim Kurulunun 13 Kasım 2015 tarihinde aldığı karar gereğince 2015 Yılı antrenör eğitim gelişim, hakem eğitim gelişim ve vize ve terfi seminerleri katılım bedellerinin 350 (üçyüz elli) TL olarak belirlenmiştir. Seminere katılanlara seminere özgüfaaliyeti anımsatan özel üst sweet kapüşonlu mont yaptırılarak ücretsiz verilecektir. Antrenör aynı zamanda hakem olan katılımcılar ya hakem yada antrenörlüğüseçmek zorundadır, antrenörün hakemlik, hakemin antrenörlük yapmasına müsaade edilmeyecektir, ancak antrenör kademe veya hakem terfilerinde katılabilmek için ikisinin vizesini almak zorundadır. Hem antrenör hem hakem vizesi alacakların bir defa 350 (üçyüz elli) TL katılım bedeli ödemeleri yeterlidir. Vize hem antrenörlükte hem hakemlikte geçerli sayılacaktır. 

 

Merkezi seminer dışında bölgesel veya il seminer yapılmayacaktır, bu sebeple tüm antrenör ve hakemlerin seminere katılması gereklidir, Ek telafi semineri yapılmayacaktır. seminer tarihlerinde yatak istirahatli hasta raporlu, resmi veya kurumsal özel sektörde çalışıp izin alamayanlar, hastanede birinci derece yakını olanlar ile seminer gününde görevinden dolayı izin alamamış kişiler mazeretlerini gerekçeli ve yazılı bildirmeleri halinde seminere gelmeden vizeleri yapılacaktır her alanda görev verilebilecektir.

 

Ancak seminere katılmadan mazeretli vize alan Hakemlerin terfilerinin yapılabilmesi için MHÜK’lunun sınavına tabi olduklarından bu sınava girmeden terfi etmeleri mümkün olmayacaktır. Bu sebeple terfi edecek hakemlerin seminere ve sınava fiilen katılmaları gereklidir. Mazeretlerinden dolayı vize almış olmaları koşulu ile bu seminere fiilen katılamayanlar için MHUK daha sonra yapacağı terfi sınavlarından birine katılarak terfi edebilirler.

 

Uluslararası hakemler Federasyona 350 (üçyüz elli) TL ödemeleri halinde dilerlerse seminere katılmadan vizelerini yaptırabilirler, ancak seminere gelmeleri kendi yararlarına olacaktır. 

 

Yerel Hakem vizesi;il faaliyetlerinde görev yapmakla sınırlı vize almak ve günüdolduğunda terfi olmak isteyen ‘’Aday veya bölge’’hakemler dilerlerse;Merkezi seminere katılmadan ve otele gelmeyip konaklama yapmamaları koşulu ile 200 (İki yüz) TL Federasyonun hesabına ödemeleri halinde vizeleri yapılacak günleri dolduğunda İl Hakem Kurullarınca terfileri yapılacaktır.

 

Yerel Antrenör vizesi;İlde görev yapmakla sınırlı ‘’Federasyon faaliyetlerinde görev almayıp sadece il temsilcilikleri faaliyetlerinde ve kendi kulübünde görev yapabilmek amacında vize almak ve günüdolduğunda kurslara katılmak isteyen sadece 11.khan yardımcı antrenörler, dilerlerse Merkezi seminere katılmadan otele gelmeyip konaklama yapmamaları koşulu 200 (İki yüz) TL Federasyonun hesabına ödeyeceklerdir. İl dışında görev alacakların Ulusal vize almak için 350 (üçyüz elli) TL ödenmesi gereklidir.

 

Vize almayan antrenör ve hakemlere 2016 yılı içerisinde resmi ve özel kulüp, il, bölge, ulusal ve uluslararası faaliyetlerin hiçbirinde görev verilmeyecektir. Hakemlerin terfileri yapılmayacaktır, antrenör kademe yükseltme kurslarında, khan derece sınavlarında komisyon üyesi veya başkanı olarak da görev verilmeyeceği gibi Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezleri Muaythai modüllerinde, veya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri bünyesinde görev yapamayacaklardır.

 

Muafiyet;kurs bitirme tarihi itibaren henüz bir yılı dolana kadar vizeden muaftırlar, seminer sonrası süreleri dolan hakemlere süre dolması ile birlikte seminere girmemiş ve vize almamış ise görev verilemez ve terfi edilemezler. Süreleri dolması ile birlikte terfi edebilmeleri için gelişim ve vize seminerine katılmış olma şartı olduğundan terfileri yapılamayacaktır. Süreleri dolduğunda terfilerin yapılması için gelişim ve vize seminerlerine katılmaları menfaatlerine olacaktır.

 

Genel Eğitim Koordinatörü, Merkez Hakem Üst Kurulu başkanı, Amatör ve profesyonel hakem kurulu başkanları, Teknik İstişare kurulu başkanı, seminerde görevlendirilen eğitimci /yönetici personel görevlerini fiilen yapmaları halinde vize ücretinden muaftır. Engelli hakemler;Seminer ücretinden ve vizeden muaftırlar, göreve çağrıldıkları müsabakalar öncesi gerekli bilgi ve dokümanlara ilgili hakem kurullarınca temin edilerek engelli hakemlerin gelişimleri sağlanacaktır.

 

Seminer bitiminde il müdürlüklerine liste gönderilecek ve online kontrol için tüm vize almış antrenör, hakemler web sitesinde (www.muaythai.gov.tr ) yayınlanacaktır. Vize almamış antrenör ve hakemler il müdürlüğütarafından görevlendirilmeyecektir, sehven görevlendirilse dahi federasyonumuzca harcırah ödenmeyecektir. Görevlendiren hakkında idari işlem yapılacaktır.

 

2016 yılı Antrenör ve Hakem Eğitim, Gelişim vize ve terfi katılım ücretleri aşağıdaki şekilde federasyonun hesabına ödenecektir.

 

Seminer ücretleri seminer gününden önce federasyonun hesabına banka yolu ile ödenmiş olmalıdır, elden para alınmayacaktır.

 

Katılım Şartları ve ders programı ektedir:

 

Katılım Şartları:
1-Muay Thai 2016 gelişim semineri ücreti makbuz veya dekont,
2-Federasyon tarafından düzenlenmiş katılım formu. www.muaythai.gov.tr alınabilir.
 

Federasyon Hesap No:
Türkiye Garanti Bankası Anafartalar Şubesi-Ankara
Özel Gelirler IBAN Hesabı :
TR98 0006 2000 7110 0006 2990 44
 
EK :
1-Ders Programı


2-Talimat