IFMA Çalışıyor

IFMA ÇALIŞIYOR…

Uluslararası Muaythai Amatör Federasyonu - IFMA;İlk defa düzenlenecek olan Dünya Üniversiteliler Muaythai Kupası için aylardır çalışma yapıyor.

Geçen Yıl Antalya Belek’te Yapılan SportAccord Uluslararsı Spor Federasyonları Toplantısında, Uluslar arası Üniversite Sporları Federasyonu –FISU ile son temasları kuran IFMA yetkilileri sonuca ulaşarak İlk Üniversiteliler Dünya Muaythai Kupasını düzenlemek için onay aldı,

IFMA-Geçen hafta en hazırlık toplantısını yaptı.

Dünya Üniversiteliler Muaythai Kupası toplantısına Dünya Muaythai Konseyi WMC Başkanı Genel Chetta Thanajaro ve IFMA Başkanı Dr. Sakchye Tapsuwan başkanlığında; 2015 Muaythai Üniversitesi Dünya Kupası organizasyon komitesi ile Tayland Spor Otoritesi tesisinde gerçekleşti. Toplantıya ayrıca Tayland Beden Eğitimi Bölümütemsilcileri, Tayland Kraliyet Temsilcileri, Tayland Amatör Muaythai Federasyonu AMTAT, Tayland Üniversiteler Spor Kurulu ve IFMA amatör Muaythai yöneten dünya temsilcileri katıldı.


 
Taylandın, kültürel, eğitim ve sportif alanda ciddi organizasyonu olana Dünya Muaythai Üniversiteliler Kupasını FISU himayesi altında ev sahipliği yapmaktan çok memnun, Muaythai sporu; saygı, onur, gelenek, mükemmellik ve centilmenlik ana temel prensipleridir, Üniversite Sporları aynı etik değerlere sahip,
 
Açılışta bu Muaythai değerleri ekranı dolduracak; Ayrıca SportAccord, Unite, FISU, Tayland Kraliyet ve Hükümeti, IFMA, ve diğerleri gelen konuşmacılar ile Gençlik, Eğitim ve Spor akademik forum gibi faaliyetler sırasında çeşitli etkinlikler planlanmış olacak.
 
 IFMA Başkanı Dr Sakchai Tapsuwan Toplantıya katılan ve destek olan herkese teşekkür ettiğini, gelcek aylara çok hareketli olunacağını Uluslar arası Olimpiyat -IOC tanıma yolunda Muaythai bu hamlesi ile çok iyi bir yol kattetiğini Muaythai tanımasını sabırsızlıkla bekliyorum dedi.


 
http://www.ifmamuaythai.org/2015/03/final-meeting-for-the-2015-fisu-muaythai-university-world-cup/#more-18167

http://www.ifmamuaythai.org/2015/03/thailands-angel-to-make-thailand-proud-at-the-muaythai-university-world-cup/#more-18197

http://www.ifmamuaythai.org/2015/03/full-house-at-the-fisu-muaythai-university-world-cup-press-conference/#more-18200

IFMA Genel Sekreteri Stephan Fox;Muaythai Üniversiteler Dünya Kupası'na ev sahipliği ile ilgili yaptığı açıklamada, Muaythai Üniversiteler Dünya Kupası IOC tanıma yolunda Muaythai en yolculuğunda önemli bir adım olduğunu Sayın Niwat Limsukneeran, Beden Eğitimi Bölümü, herkes için eğitim, sporun önemini özetlediği gibi IOC tanınması için Muaythai gayretini yineledi.
 
IFMA Başkanı Dr. Sakchye Tapsuwan Muaythai sporunun Dünya Oyunları 2017 yılında resmi programda olduğunu hatırlatarak IFMA en gururunu paylaştı


 
Stephan Fox; Bu yıl FISU, Muaythai Üniversiteler Dünya Kupasına 43 ülke davet edildiğini, akılda kalan 1959 yılında ilk FISU Universiade katılan ülke sayısının 43 olduğunu bu tarihin çağrışım yaptığını hatırlattı.
 
Stephan Fox; IFMA- FISU Muaythai Üniversiteler Dünya Kupası, sadece bir spor organizasyonu değil kültür ve eğitimin, değişim olduğunu. Spor, Özel forum Gençlik, Eğitim alanında bir çok etkinlik planlanmaktadır.
 
http://www.ifmamuaythai.org/2015/03/muaythai-youth-education-and-sport-forum/#more-18187

IFMA- Gençlik Eğitim ve Spor alanında çalışmalar yapıyor,

IFMA- Genel Sekretri Stephan Fox, Herkes cinsiyet veya sosyal alan ayırımı yapmadan, Eğitim ve Spor hakkına sahip olmalıdır. Bu herkes için bir spor olarak Muaythai önemli bir alandır. Fédération Internationale du Sport Universitaire (FISU veya Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu) himayesinde ilk IFMA Muaythai Üniversiteler Dünya Kupası ev sahipliği yapmaktadır. Yarışma olayları ile birlikte, çeşitli yan konferans ve toplantılar ana forum Gençlik, Eğitim ve Spor alanında etkinlikler, yapılacaktır.


 
Etkinliklerde Konuşmacılar, yani, Unite ile BM(Birleşmiş Milletler)Kadın Komisyonu temisilcileri, IFMA kapmasında Kadına Şiddetin önlenmesi ile ilgili çalışma yaptı, SportAccord, FISU, Tayland Üniversitesi Spor Kurulu, Tayland Hükümeti, IFMA, ve diğer sivil ve resmi kurumlar ve 70 ülkeden gelen 200'den fazla katılımcılar ile gerçekten sporun gücüve foruma katılacaklar toplumda bir fark yaratabilir.
 
Forum Tayland Hükümeti, Kraliyet, Üniversiteler Beden Eğitimi Bölümü, Tayland Ulusal Üniversite Sporları Kurulu, Tayland Amatör Muaythai Federasyonu (AMTAT), ve IFMA tarafından desteklenmektedir.
 
http://www.youtube.com/watch?v=2NJXotYloeE