Final Yolunda

 

 

 

 

 

 

 

 

Final Yolunda

ÜNİVERSİTELİLLER MUAYTHAİ DÜNYA KUPASI -TAYLAND BANGKOK

Dünya Üniversiteliler Muaythai Kupasında 5 Milli Sporcularımız yarı final ve finale adını yazdırdı.

Üniversiteliler Muaythai Dünya Kupasında 43 Ülkeden sporcu katılıyor, Millilerimiz 11 Sporcu ile katıldığı Müsabakada Tolga Aslan Taylandlı rakibi karışında iyi bir müsabaka karşın, 2-1 mağlup oldu, aynı şekilde Sergen Telli, Özan Ünlü, Cindi Çelik, Mustafa Gümüş, Oğuz Şeker, oynadıkları müsabakalarda mağlup oldular,

Eleme turlarından galip ayrılarak yarı finale Yasin Pamay İranlı’lı rakibini, Doğan Emre Bıldırcı Meksika’lı rakibini yenerek yarı finale çıktı, Furkan Çığrık ise Amerika Birleşik Devletlerinden olan rakibini yenerek adını finale yazdırırken, Milli Sporcularımız Funda Diken yarı finalde oynadığı Polonya’lı rakibini ve Meltem Baş yarı finaldeki Belaruslu rakibine 3-0 yenerek adlarını Finale yazdırdılar.

16-23 Mart 2015 Tarihlerinde Tayland'ın Bangkok kentinde devam eden IFMA-Uluslararası Amatör Muaythai Federasyonu ve FISU-Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu bünyesinde yapılan yapılan faaliyet 17 Mart 2015 tarihinde açılış töreni ile başladı, Muhteşem bir atmosferde yapılan Törene, Tayland Kültür Turizm ve Spor Bakanı, Spor Dairesi Genel Müdürü, Üniversite Sporları Departmanı Başkanı, WMC Başkanı, FISU temsilcileri IFMA, Başkanı Dr. Sackai Tapsuwan ve Genel Sekreter Stephan Fox, EMF, FAMA ve Diğer kıta temsilcileri, Katılan 43 ülkenin kafile temsilcileri katıldı.

Açılış töreninde Kraliyet muhafızları öncülüğünde, tören yürüyüşü, Ülke bayrakları tanıtımları, Geleneksel kıyafetler ile Tayland’a özgüdans, müzik ve akrobatik gösteriler, Muaythai Boran geleneksen gösteriler, Wai-Kru ve Muaythai’ye özgügösteriler yapıldı.

Törende Türkiye'den Dr. Erdoğan Aydın, Hakem ve görevlinin doğruluk ve dürüstlük yeminini tük dünyaya sundu, Muaythai Finlandiyalı sporcu bayan Suri Tura, sporcunun yemini ve temsilini yaptı. We are Muaythai şarkısı canlı söylendi.

Törende;IFMA, FISU, Tayland Hükümeti Bayrağı, ve Spor Bakanlığı Bayrağı göndere çekildi, FISU temsilcisi, Paolo Ferreira, IFMA Başkanı Dr. Sakchye Tapsuwan, Tayland Üniversitesi Spor Kurulu Prof. Dr. Prasart Suebka, Beden Eğitimi BölümüGenel MüdürüDr. Patanachart Kridiborworn birer konuşma yaptı, en son Tayland Krallığı Hükümeti Kültür Turizm ve Spor Bakanı Bayan Kobkarn Wattanavrangkul, bu özel günde gurur ve Muaythai dünyasını gösteren, duygusal bir konuşma yaptı ve ardından resmen gong vurularak Dünya Kupası müsabakaları açılışı yapıldı.

http://www.ifmamuaythai.org/2015/03/a-historic-night-for-muaythai/#more-18295

http://www.ifmamuaythai.org/2015/03/another-evening-of-exciting-bouts-at-day-3-of-the-muwc/#more-18393