Altın Madalya İçin Finaldeler

5 SPORCUMUZ DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDA: ‘’ALTIN MADALYA İÇİN FİNALDELER’’

 

Tayland Bangkok’ta yapılan Dünya Üniversiteliler Muaythai Kupasında 5 Milli Sporcumuz finale çıktı,


 
Önce gün Milli Sporcularımız Funda Diken yarı finalde oynadığı Polonyalı rakibini yenerek Finale çıkmıştı, Meltem Baş ise yine önceki gün yarı finaldeki Belaruslu rakibine 3-0 yenerek adını Finale yazdırmıştı.
 
Bugün ise;Milli sporcumuz Furkan Çığrık Amerika Birleşik Devletlerinden rakibinin tartıda elenmesi ardından ismini finale yazdırırken,
 
Doğan Emre Bıldırcı güçlüRus rakibini devirerek adını altın madalya için finale yazdırdı,


 
Sporcumuz Yasin Pamay ise Taylandlı rakibini 2. Rauntta nakavt ederek dünya’nın gözüönünde büyük bir başarıya imza atarak adını finale yazdırarak altın madalya için son adımı attı.
 
Üniversiteliler Muaythai Milli takımımızda, Funda Tiken ve Meltem Baş Finalde Taylandlı rakipleri ile, Doğan Emre Baldırcı Ukraynalı rakibi ile, Furkan Çığrık Rus rakibi ile, Yasin Pamay ise Morocco(Fas)lı rakibi ile altın madalya için mücadele edecek.
 
Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna;İlk defa yapılan Dünya Üniversiteliler Muaythai Dünya Kupasına daha önce milli olmuş sporcular ile katıldık, sporcuları direk Üniversitelerinden çağırdık, çok iyi bir hazırlık yaptık diyemeyiz, beklediğimizden çok iyi bir derece sağlayacağız, Mücadele eden tüm sporcuları tebrik ediyor temennim tüm finale kalan sporcularımızın altın madalya almalarını umuyorum ve başarılar diliyorum;dedi.