Muaythai'de yılın antrenörlüğüne Türk aday

Muaythai'de yılın antrenörlüğüne Türk aday

Teslime Çelik, IFMA tarafından yılın antrenörüadayları arasında gösterildi.

 

IFMA- ULUSLARARASI MUAYTHAİ AMATÖR FEDERASYONU WEB SİTESİNDE YILIN ANTRENÖRÜOYLAMASI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKDEN OY KULLANARAK TESLİME ÇELİK HOCAMIZA DESTEK OLMANIZI RİCA EDERİZ.

 

TÜRKİYE MUAYTHAİ FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

 

https://epoll.me/vote/ACi5MGITEMw/ifma-international-federation-of-muaythai-amateur/coach-of-the-year-ifma-awards-2015

 

http://www.trtspor.com/

Çok sayıda dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu sporcu yetiştiren Muay Thai Milli Takım AntrenörüTeslime Çelik, Uluslararası Amatör Muay Thai Federasyonu (IFMA) tarafından yılın antrenörüadayları arasında gösterildi.

Küçük yaşlardan bu yana Uzak Doğu sporlarıyla ilgilenen 47 yaşındaki Teslime Çelik, muay thai, wushu ve kick boks branşlarında uzun yıllar mücadele ederek çeşitli dereceler elde etti. 2001'de Yunanistan'da düzenlenen özel bir turnuvada muay thai branşında dünya şampiyon olan Çelik, daha sonra antrenörlüğe yöneldi.

Bu dönemde çok sayıda sporcu yetiştiren ve kendini geliştiren Çelik, çalışmalarının ardından milli takım antrenörlüğüne getirildi.

Milli takımla çeşitli şampiyonalarda görev yapan, çok sayıda dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu yetiştiren Teslime Çelik, bu yıl IFMA tarafından yılın antrenörlüğüne aday gösterildi. Adaylar arasında Çelik'in yanı sıra Ukrayna'dan Pavel Yevtushenko, Kanada'dan Suchart Yodkerepauprai ve Rusya'dan Vitaly Miller da yer alıyor.

Yılın antrenörüIFMA'nın www.ifmamuaythai.org adresli internet sitesinde 12 Ağustos'a kadar sürecek oylamayla belirlenecek.

"Tarifi imkansız bir mutluluk yaşıyorum"

Aday gösterilen 4 kişi arasında tek kadın olan Teslime Çelik, AA muhabirine, çok büyük bir gurur yaşadığını söyledi.

Duygularını dile getirmekte zorlandığını ifade eden Çelik, "IFMA tarafından 19 Ağustos'ta Bangkok'ta düzenlenecek Dünya Kupası müsabakalarında 'Olimpik Gece' adı altında bir etkinlik gerçekleştirilecek. Orada dünya genelinde yılın en iyi takım, en iyi sporcu, hakem, antrenör gibi ödülleri verilecek. Bu ödüllere aday olan isimler arasında olduğum için çok sevindim. Tarifi imkansız bir mutluluk yaşıyorum. Bu adaylıkla büyük bir sorumluluğu omuzlarıma aldığımı hissediyorum" şeklinde konuştu.

Tek kadın aday olmasının kendisini ayrıca gururlandırdığını vurgulayan Çelik, "Türk kadının gücünü, onurunu, hanımefendiliğini göstermek ve yüceltmek istiyorum. Burada desteğe de ihtiyacım var. Bu bir milli dava diye düşünüyorum. Herkesten oylamaya destek bekliyorum" dedi.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde bölge antrenörüolarak da görev yapan Çelik, bir kadın olarak sporun içerisinde yer almanın ve gençlerin hayatına olumlu bir yön verebilmenin hazını yaşadığını kaydetti.

Sporcu yetiştirmeye devam edeceğini vurgulayan Çelik, "Allah izin verirse saçlarımın her akı kadar şampiyon çıkarmaya talibim" diye konuştu.

KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPAN;

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna;Gençlik ve Spor Bakanlığı Muaythai Antrenörüve Milli Takım Antrenörümüz Teslime Çelik ülkemizde yıllardır Muaythai ve Türk sporuna hizmet etmekte bir çok proje ve faaliyete önderlik etmiştir, IFMA- Uluslararası Amatör Muaythai Federasyonu tarafından yılın Antrenörüolarak Dünya platformumda yer alması bizi çok mutlu etmiştir. Kendisini tebrik ediyor, Türk sporunun gururunu yaşıyoruz.